Papağanım Mülayim hastalandı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mahir

New member
Mülayim soğuk algınlığı oldu galiba dışkısı açık yeşil gibiydi o geçti ama tüyleri kabarık öyle duruyoru hiç ötmüyorda dükkandan ilaç aldım bizim kuşlara kullandığımız ilaç onu veriyorum ama diyer sultanı kıskanıpta bu tepkiyi veririmi

_________________________________________________________________________________

muhabbet kuşları ne kadar süre sonra yem kırar 25 günlük yavru muhabbet kuşu var onu alcam ama yem kırmaya ne zaman başlar ?? 35 hünlük diye duydum doğrumudur

bugrahan

New member
Cvp: Mülayim hastalandı

muhabbet kuşları ile ilgili sorunuzdan başliyim...5. haftada kendi başlarına yemek yer ve hayatta kalabilir duruma gelmenin takibinde 6. hafta anne ve babalarından ayrılabilir güce erişeceklerdir. Ancak mümkünse ve anne baba izin verirse 8. haftaya kadar anne babaları ile beraber kalmaları oldukça iyi olacaktır. Büyüme döneminde de kafeste bolca yem bulundurulmalı ilaç kullanımından uzak durulmalıdır...mülayim e gelince,dışkıda ishal tespit etmediyseniz üşütmüş ya da başka bir derdi olabilir.kıskanmadan dolayı yapmaz bunu,cereyanda kalmamasına dikkat edin,kafesten kesinlikle çıkarmayın ve suyuna farklı günlerde elma sirkesi ve vitamin takviyesi yap.eğer ishalden şüpheleniyorsan pirinç unu serpilmiş haşlanmış patates koy kafesine,yağlı yiyecek vs. verme..dediklerimi uygula düzelme olmassa tekrar yorum at.

Mehmet

New member

birde bir şeyler ekliyeyim kuşunuza yem olarak sadece aspur verin ve kafesinizi her yanını maden suyu ilave edilmiş ılık suyla yıkayın kurulayın geçmiş olsun :super:

gorkem87

New member

MEHMET' Alıntı:
birde bir şeyler ekliyeyim kuşunuza yem olarak sadece aspur verin ve kafesinizi her yanını maden suyu ilave edilmiş ılık suyla yıkayın kurulayın geçmiş olsun :super:
elma sirkesi ilave etsek olmazmı ?

mahir

New member

benim sultanımda iyileşti alalh şükür şu anda çok iyi ötmeyede başladı yeniden :D valla bi ara korktum ama şu anda iyi :D cevaplarınız için teşekkür ederim

gorkem87' Alıntı:
Gerçi geçti ama teki öyleydi bide sanki boya içmiş gibiydi mavi renkteydi.
İlaç vitamin vs kullanıyorsanız ya da ballı kraker vs varsa onlar da yapmış olabilir.

mahir' Alıntı:
benim sultanımda iyileşti alalh şükür şu anda çok iyi ötmeyede başladı yeniden :D valla bi ara korktum ama şu anda iyi :D cevaplarınız için teşekkür ederim
Geçmiş olsun umarım tekrarlanmaz.

mahir

New member

mahir' Alıntı:
Geçmiş olsun umarım tekrarlanmaz.

[/quote]

umaraım gerçeklenmez çok canım sıkılmıştı ama allahın izniyle ilk rahatsızlığımızı atlattık [hr]
ya bide pakize ve mülayim birbirlerine tıslıyor ve dıdık dalaşı yapıyor yeni fark ettim sedece dıdık çarpıştırıyorlar neden yaparlar bunu ne yapmam lazım

Olabilir bunu bazen hemcins kuşlar yapar bazen de kavga eden çiftler. Bir müddet takipte olun. Zira kavga şiddetlenirse ayırın. Yanlış hatırlamıyorsam sizin kızın daha önce de eşlerini öldürme gibi bir huyu vardı eğer bu sefer de böyle birşey olursa, kendinizi affetmeyin. Ve pakizeye tek bakın.

mahir

New member

yok o muhabbetteydi bunu sultan papağanlarım yapıyor ama kısa süreli dıdık kavgası tıslama oluyor bide bilmiyorum neden böyle oldular dıdık dalaşı oluyordu ama tıslama yoktu

dıdık derken kast ettiğiniz gaga değil mi? Yine de gözlemleyin. Sultanlarda da bu tarz aile içi şiddet ya da cinayet az da olsa gözlemlenebiliyor. Bazen bir müddet ayırmak tüm kavgaları sonlandırır.

mahir

New member

evet gaga biz dıdık diyoruz ona :)
cevapların için teşekkür ederim eyer düzelme olmazsa yeni kafes alıp bi süre ayırırım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...