papağanım kendini yaralıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

atakum

New member
papağanım kafesınde kendini yaralamış neden olabilir ?
gece sesine uyanıp baktıgımızda tüyleri kafesi ve kafes cevresi kandı.
ne oldugunu anlamadık ilk defa papağan besliyorum.
yardım ederseniz sevinirim

Noldor

New member
Cvp: papağanım kendini yaralıyor

öncelikle geçmiş olsun.Muhtemelen gece birşeylerden korkup çırpınmış olmalı.Şimdilk pek rahatsız etmeyin iyice korkmasın.Ama yaralarına bi bakın ciddi bi durum varsa mudahalede bulanmak gerekir.Bi kontrol edip tekrardan konuya yazarsanız yine yardımcı oluruz.

Kunal87

New member

Papağanınız sizde yeni herhalde ufak waatlı gece lambası yakmanızı tavsiye ederim alışana kadar yeterli olacaktır

atakum

New member

kanadı kanamış,fazla dokundurmuyor :(
oldugu yere sokak lambasının ısıgı yetiyor o yuzden gece lambası gereksınımı duymadık.
papağana 4 aydır bakıyorum.yavru olarak aldım.

xTHRee

New member

Batticon ile yaranın üzerini temizleyin. Bu mikrop kapmasını önleyecektir. sağlıklı bir şekilde yaranın kapanmasına yardımcı olur. Umarım kanadında ciddi bir durum söz konusu değildir. Gözlemlerinizin kanaati ciddi ise veterinere başvurun. Bunun haricinde sultanınız alışmış dahi olsa odasında loş ışık bulundurun. Geceleyin alışık olmadıkları herhangi bir hareket ürkmelerine neden olabilir. Etrafı görmedikleri için kuşkucu davranırlar.. Ve korktuklarında olan olur.. Dikkatli olun

atakum

New member

kanadı düzeldi çok şükür.şuanlık bir şeyi gözükmüyor. ışık konusundada dediğim gibi ışığı hiç kesilmiyor geceleri.sokak lambasının loşlugu yetiyor bence vaktim oldugunda resmini yüklerim ilginize teşekkür

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar

İyileştigine Sevindim:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...