Papaganim kendine yaklastirmiyor

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
5,5 aylik erkek sultanim var 2 aydir bende , Bizim bu şımarıgi ele çıkmaya ve kendini sevdirmeye biraz ikna etmiştim. Elimin ustunde kafesten cikardigimda ucmuyordu denemelerin birinde uctu dolabin ustune tunedi 1 -2 saat sonra acıkıp kendiliginden kafese geri girdi boyle davrandigini gorunce 2. Gunde disari cikardim aynı şekilde 1-2 saate acıkıp girdi , 3. Akşam da dışarı çıkardım bu sefer girmedi bende disarda uyumasini istemedigim icin (cunku disarda gizli led kanalinda uyuyor hep o zamanda sulu diskiliyor usutuyor) birbirimizle inatlastik o da girmedi kafese ertesi gün girdi . Bu gunden sonra hircinlasmaya tislamaya başladı gaga atıyor hep . Kafeste elime almak istediğimde 2-3 kez kaçtı bu olayın üstüne sakinlesir diye belki kafesi acikta biraktim ama hala yanastirmiyor kendine. :/ bu duruma cok uzuluyorum su anda sizce uysallastirmak ve evcillestirmeye devam etmek için ne yapmalıyım ?

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
bu olaydan sonra ona biraz zaman tanıyın, sevdiği yiyecekleri elinizde vermeye başlayabilirsiniz
Kafes dışında kovalama iyi bir yöntem değil, tavsiyem bir havluyu üzerine atıp, kafese koyun.