papağanım elime geliyor ama...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Zeynep

New member
omzuma çıkmıyor, elimdeyken gezdirmeye çalışıyorum koltuğa vs getirmeye çalışıyorum anında kafesine geri uçuyor, tüylerini sevdirmiyor. gel deyince de gelmiyor. ne yapabilirim? en azından omzuma konsun.

elimi uzattığımda anında çıkıyor benden irkilmiyor hiç bi şekilde ama sadece bu. alalı 1buçuk ay oluyor 5-6 aylık erkek yavru

bugrahan

New member
Cvp: papağanım elime geliyor ama...

evet ödül yolu en seçkin yoldur eğitimde..zamanla omuzunuzada gelecektir bu şekilde..elinizdeyken diğer elinize almaya çalışın..sonra diğer ele geçirin..bu sayede vücudunuzn farklı yerlerine geçmede zorluk yaşamaz..

Zeynep

New member

maalesef ödül yemi yok çünkü dal darı ve çekirdekten başka yediği bi şey yok. o yüzden ödül yemi falan oluşturamıyorum

bugrahan

New member

rosebush' Alıntı:
maalesef ödül yemi yok çünkü dal darı ve çekirdekten başka yediği bi şey yok. o yüzden ödül yemi falan oluşturamıyorum
dal darı zaten ödül yemi dir..dal darını kafese asmak yerine ödül olarak kullanın..ya da çekirdeği..ödül olarak kullandığınız yemi sadece kendiniz vereceksiniz..kafesine asmayacaksınız..

farukbas77

New member

Başka yiyecekler de kullanabilirsiniz meyve sebze.Örneğin meyve olarak portakal-mandalina sebze olarak da ıspanak,brokoli olursa marul vb. verebilirsiniz.

Zeynep

New member

ama yemiyor işte onları. şuan papağanımla yaşadığım en temel sorun sebze-meyve vs yememesi. yememeyi geçtim onlardan korkuyor yanlarına bile yaklaşmıyor. bundan ayrı bi konuda bahsetmiştim gerçi. o sebeple ödül yemi yok, dal darı veya çekirdek ödül yemi yapsam bu sefer normal yediği yemek olmayacak:))

farukbas77

New member

Siz o zaman meyve ve sebzeleri mandalla kafesine asın o bir zaman sonra merak edip gagalayacaktır severse yemeye devam eder eğer siz de sevdiği yiyeceği keşfederseniz o yiyeceği ödül yemi olarak kullanabilirsiniz.

bugrahan

New member

önceki konunuzdada dedim..dal darı ödül yemidir zaten..eğer normal kafesine asarsanız boşa gider..dal darı eğitim için bire birdir..

farukbas77

New member

rosebush' Alıntı:
ama yemiyor işte onları. şuan papağanımla yaşadığım en temel sorun sebze-meyve vs yememesi. yememeyi geçtim onlardan korkuyor yanlarına bile yaklaşmıyor. bundan ayrı bi konuda bahsetmiştim gerçi. o sebeple ödül yemi yok, dal darı veya çekirdek ödül yemi yapsam bu sefer normal yediği yemek olmayacak:))
Buğrahan burda belirtmiş zaten.Eğer dal darını alırsa normal yiyeceği yem olmuyor.Başka yem koyuncada yemiyormuş.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...