papağanım bana ne zaman alışacak :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Zeynep

New member
papağanımı geçen hafta bugün satın aldım. son iki gündür (benim zorumla biraz) elime çıkmaya başladı. elimden artık eskisi gibi kaçmıyor. arada bir ısırıyor elimi çekmiyorum, benden ilk günlerdeki gibi korkmuyor ama tüylerine dokunmama kesinlikle izin vermiyor. ayrıca gaga taşını ve kumunu hiç kullanmıyor. sadece yemini suyunu ve kalamar kemiğini kullanıyor. ballı yeme hiç dokunmuyor bile :/ üüüf ayrıca ötmüyor da ilk günlerdeki gibi.

msgokyuzu

New member

-Elimizle kuşa merdiven yapmanız aranızdaki uyumu arttıracaktır...

-Tüğlerini ellemek yerine gıdısını ve başını kaşıyın...Başta bunada itiraz etsede hoşuna gidecek ve kaşımanıza müsade edecektir...

-Elinizle yem ikram edin (ben çekirdek tercih ediyorum) ama yemi almaya zorlamayın başlarda almasada zamanla alıcaktır...

Zeynep

New member
Cvp: papağanım bana ne zaman alışacak :(

teşekkür ederim. başını sevmek istiyorum ama kaçıyor sadece ayaklarını sevmeme izin veriyor...
ayrıca havuç ve şeftali vermeyi planlıyorum biraz sonra da küçük küçük doğrayıp yemliğe mi koymam gerek? başka nasıl verebilirim

msgokyuzu

New member

Bu süreç çok önemlidir kuşunuzu asla ürkütmemelisiniz ve hiç bir konuda zorlamamalısınız...Siz tanımasına zaman tanıyın...Ayağını okşatıyor olaması; size güvenip güvenemiyeceğini test ediyor zamanla başınıda okşatacaktır denemeye devam edin ama zorlamayın...
Yemleri devamlı yemlikte vermeyi tercih ederim bazı arkadaşlar kapla veriyor fakat kaplar kafesin zemininde durtukları zaman kafesteki pislikleri üzerine çekiyor ama dışarıdayken bir çay tabağının içinde verilebilir kanaatindeyim...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...