Papağanım Acaba hasta mi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İyi günler herkese. Benim erkek bir sultanım var citir. Gecen canı sıkılıyor diye bi tane disi sultan aldım yaklaşık 5 aylık hem canı sıkılmasın hemde uresin diye. Kuşu ilk aldığım gün gayet saglikliydi sürekli otuyordu. Çıtiri görünce yanına gitmek istedi ama citir soguk davrandı hic ilgilenmedi tislayip durdu. Sonraki gün daha sakin davrandı oyun oynadı kur yaptı melodi seklinde öttü. Ama disi olan iki gündür Cok garip. Sürekli yem yiyo ve uyuyo. Disari çıkarttım citir çıldırdı çıkmak icin onuda çıkarttım. Dişiyi kafese koyunda hemen kafese girdi ilk kez böyle bir sey oluyo. :)) resimleri yükledim profilimde sizce disi yavru hastamı bunalımda mi ? Acil yardım

Cvp: Acaba hasta mi

Resimlerdeki kuşlar hasta gibi durmuyorlar size kuşların hasta olduğunu düşündüren nedir ? Örneğin dışkısında diare bir durum, tüylerde kabarıklık, aşırı titreme vs vs gibi bir durum mu söz konusu ?

gri olan yavrunun sürekli tüyleri kabarık duruyor sürekli uyuyor yada yem yiyor pazar günü aldım gayet hareketliydi ayrıca sizce kuşların cinsiyeti nedir ?
saygılar ...

Dışkısının net resimlerini çekip paylaşırmısınız bakalım durumu nasıl.

Ayrıca perl olan kuşunuz dişi. WF olan yavru ise tüy dökümünden sonra suratı beyazlarsa erkek yoksa o da dişi. Gerçi erkek olacak gibi bir kafa yapısına sahip fakat kesin sonuç için beklemeniz lazım.

tamam akşam gidince eve dışkının resimlerini çekip yükleyecem. ama sanırım ishal değil.dışkı yeşil ve ne çok kuru nede cok ıslak ve dağınık durmuyo. ayrıca bana perl olan kuşu erkek diye verdiler. gri olanı ise dişi diye. ne yapmalıyım. beklemelımiyim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...