papağanda klasik müzik..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bugrahan

New member
arkadaşlar..klasik müziğin papağanlarda ne kadar faydalı olduğunu uzunca araştırmıştım.bilim adamlarınının söylediğine göre klasik müzik dinletilen papağanlar 2 kat daha hızlı evcilleşmişler.ayrıca klasik müzik,çığlık...tüy yolma ve diğer bütün piskolojik hastalıklara engel oluyor.özellikle ısıran papağanlarda bayaa bi faydası var..papağanın bulunduğu ortamdaki korkusunu azaltıyor ve davranışlarını düzene sokuyor.ayrıca diğer türlerlede arkadaşlık kurma oranını arttırıyor..ve daha bilmediğimiz birçok faydası varmış.ben kendim denicem vakit bulursam,müziği açıp yanına koycam bakalım faydası olacakmı.:).bende sizlerle paylaşiim dedim belki faydası olur:)

Cvp: papağanda klasik müzik..

Ben arabada vivaldi'nin keman konçertolarını dört mevsim vs dinlemekten hoşlanıyorum. Fakat kimi zaman aşırı sürat yapmama neden oluyor. Belki sultan eğitimini de hızlandırıyordur beni hızlandırdığı gibi :D

bugrahan

New member

belki doğrudur:D..kuşu piskolojik olarak rahatlattığı için eğitimi kolaylaştırıyormuş...:)

gorkem87

New member

güzel bi konuya parmak bastın. her gün orkestra gibi hep birlikte ötüyorlar belki kendileri dinlerse insan üzerinde nasıl bi etki yaptıklarını anlarlar :f10:

bugrahan

New member

bunlarıın hiiiiiç işi olmaz:)..belki müzik duyarlarsa daha çok öterler..riskli bu işler:D

gorkem87

New member

bugrahan' Alıntı:
bunlarıın hiiiiiç işi olmaz:)..belki müzik duyarlarsa daha çok öterler..riskli bu işler:D
valla benimkiler için hiç farketmez beşiktaş taraftarı gibiler rekorlara koşuyorlar :gulumseme:
alt komşu bile şikayete geldi gerisini siz düşünün :f10:

bugrahan

New member

çok ötmeleri sorun evet..pek yapabileceğimiz bişey de yok.böyle sevicez artık:D.belki klasik müzik bunları huzra kavuşturur da susarlar biraz..

Huzura kavuştular mı çeneleri düşüyor bunların, huzursuz olduklarında da ağıt yakıyorlar yine çeneleri düşüyor :D...

msgokyuzu

New member
  papağanda klasik müzik..

Ben de kuşuma ; insanlarda depresyona iyi gelen ve başarı motivasyon sağlayan müziklerden dinletiyorum faydası oluyor...Kuşu çok uysallaştırıyor...

terinc

New member

Benim kuşlar oynak şarkılar duydu mu deliriyorlar..
Ötüşmeler, eşlik etmeler, danslar..
Özellikle Lady Gaga, Murat Boz..:)

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar

Klasik Müzigi Süt verimini Arttırdıgı İçin İneklerede dinletiyorlar :) Arada dinletmekte fayda var bence :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...