Papağan Yemlerine Dikkat !! (önemli)..

Cvp: Papağan Yemlerine Dikkat !! (önemli)..

Bülen Bey merhaba :)
Bu konuyu okuduktan sonra Limon'a aldığım kanarya yemini darı ile karıştırmayıp ayrı bir kapta verdim. Limon diğer yemlere pek ilgi göstermiyor, sadece bu yemden yiyor. Çok nadir darı ve yulaf yiyor. Bunun yanında yeşillik, meyve ve mama da veriyorum. Bu yemi fazla tüketmesi bir sıkıntı yaratır mı? Ayrı kapta vermeye devam mı edeyim? Yoksa eskisi gibi darı ile karıştırıp mı vereyim?

Zeplin Hanım,

Asıl yemi bulunca diğerlerini pas geçmeye başlamış demek.. Fazla tüketmesi sıkıntı yaratmaz, zaten yemesi gereken ana yem bu. darı ile karıştırmak ya da ayrı bir kapta vermek size kalmış..yem zayiisinin az olmasını istiyorsanız ayrı ayrı vermelisiniz..

Aylin hanım,

Malzeme giriş-çıkışının hızlı olduğu marketlerden alışveriş yaparsanız daha az rafta beklemiş ürünler temin edebilirsiniz.. nette çok iyi çalışan marketler var.

arif erbas

New member

Ben versele laga kullanıyorum . onun yanı sıra kenevir aspir çekirdek ince yem kesınlıkle ayrı kaplarda oluyor 2 gudne hepsi bitiyor :D ve günlük beslenme programım var ınce kıyılmış çarliston ve marula bayılıyorlar. sonra cimlendırme yapıyorum haftada 2 kere yumurta maması verıyorum elma rendeliyorum havuç verıyorum cok oburlar vok :D

Oktay ACAR

New member

Bu gün İzmirde, Versele-Laga ve Witte Molen muhabbet kuşu yemlerini büyük pet marketlerde bulamadım,bilgisi olan arkadaşlar var mı nerede bulabilirim. :(

http://www.beyazdegirmen.com/asp/brands.asp?brand=Witte%20Molen&group=002

bu ürünleri öneririm ben 12 kg olarak almış idim. Kendilerinden 2 kere alışveriş yaptım hem güvenilir hem de hızlı bir müessese...

Bülent Abi Kıbrıs Şehitleri caddesinin orada gara giden ana cadde üzerinde sırf yem mama satan bir dükkan gördüm bi sorun isterseniz Royalcanın diye bir pet shop un yeri

Dün Sürekli danıştığım ve malzemeleri aldığım photshop gittim dedim yem bitti ne alıyoruz. Bana sormadan poşete Vitakraft koydu. Marka ismi güzel kızımıza bebek arabası alırken de Kraft ismi cezbetmiştir. :) Her neyse eve gittim yemi açtım açmaz olaydım. Aman tanrım dedim, Meryem'i sevim. Hanım paketi elimden aldı. 1 Tutam dedim 1 parça hiç değilse ver, tadına bakim nolur nooollurr. Bu nasıl bir koku bu nasıl bir meyve aroması. Şuan Türkiye piyasasına giren en iyi yemlerden biri diye duydum. Sizin bir bilginiz var mı? Senegal için kullanıyorum. Kanarya yemi var mı yok mu dikkatimi çekmedi. Senegal içinde Kanarya yemi gerekli midir?

Kanarya dediğimiz yani aspur kuşlarımızın ana yemidir. Senegal bakmadım ama Rozella bakıyorum.. Onlar da yiyor. Ayrıca bu tarz iri papağanlara değişik tohumlar da vermek gerekiyor. ayrı bir kapta aspir, çekirdek, kenevir, vs gibi..

Çağrı ÇOLAK' Alıntı:
bit ilacını nerden bulabiliriz eczanelerde mevcut mudur
İlaç sertifikası olan operasyonlarda mevcuttur. Eczanede satılacağını sanmıyorum. Veteriner kliniklerinde de sayılabiliyor.

Bit ilaci veteriner ve zirai ilaclar satan yerlerde bulabilirsiniz bit ve istenmeyen boceklerin onune gecebilmedin tek mozumu temizliktir gün asiri temizlik tavsiye ederim

bülent kınran' Alıntı:
Değerli Arkadaşlar,

Dün, bir arkadaşımız, yeni aldığı papağan yemi paketini yanımda açtı. Cem Yılmaz'ın tabiriyle jan janlı ve de tanınmış bir markanın paketinin açılmasından sonra yemi incelemek istedim ve tabiri caizse şok oldum..

Çok aramama ragmen yem karışımının içinde bir tane ince yem dediğimiz kanarya yemine rastlamadım.. Paketin üzerine bir daha baktım acaba başka bir canlı için mi üretildi diye.. bildiğimiz papağan yemi. üzerinde sultan, cennet papağanı resimleri var.. içinde olanlara; darı çeşitleri, çekirdek ve mısırdan ibaretti..
Maliyeti düşürücez diye maalesef iyice suyunu çıkarmışlar. Bu saydıklarım, yem maliyeti içinde en alt sıralardadır.

İnce Yem / Kanarya yemi besin değeri yönünden en üst seviyelerdedir ve karışımın içinde olmazsa olmazlardandır. Özellikle soğuk kış aylarına girdiğimiz şu günlerde lütfen papağanlarımızın beslenmesine özen gösterelim. besin değeri düşük, kalitesiz yemlerle beslenme, arkasından hastalığı getirir...

Aldığımız yem paketinin içeriğine mutlaka bakalım. Şu an kullandıkları karışım içinde ince yem ve kenevir olmayan arkadaşlar, bu 2 tohumu ayrıca alıp ellerindeki yeme eklesinler..

İnce yem/kanarya yemi ile ilgili resmi aşağıya ekliyorum..

saygılarımla,

Arkadaşlar, son zamanlarda kiminle konuşsam, kullandığı karışımın içinde aspur/ince yem/ kanarya yemi olup olmadığını sorduğumda, YOK cevabını alıyorum. Kuşlarımızın ana yemi aspur dur arkadaşlar.. Yem üreticileri maliyeti düşürmek için ya hiç koymuyor ya da az koyuyorlar.. lütfen buna dikkat edin.. karışımınızda yoksa ya da az ise, mutlaka ayrıca alıp karışıma ekleyin. Oranı %35-40 seviyelerine çıkartın. Kuşun nasıl yeme saldırdığını göreceksiniz..

bülent kınran' Alıntı:
Değerli Arkadaşlar,

Dün, bir arkadaşımız, yeni aldığı papağan yemi paketini yanımda açtı. Cem Yılmaz'ın tabiriyle jan janlı ve de tanınmış bir markanın paketinin açılmasından sonra yemi incelemek istedim ve tabiri caizse şok oldum..

Çok aramama ragmen yem karışımının içinde bir tane ince yem dediğimiz kanarya yemine rastlamadım.. Paketin üzerine bir daha baktım acaba başka bir canlı için mi üretildi diye.. bildiğimiz papağan yemi. üzerinde sultan, cennet papağanı resimleri var.. içinde olanlara; darı çeşitleri, çekirdek ve mısırdan ibaretti..
Maliyeti düşürücez diye maalesef iyice suyunu çıkarmışlar. Bu saydıklarım, yem maliyeti içinde en alt sıralardadır.

İnce Yem / Kanarya yemi besin değeri yönünden en üst seviyelerdedir ve karışımın içinde olmazsa olmazlardandır. Özellikle soğuk kış aylarına girdiğimiz şu günlerde lütfen papağanlarımızın beslenmesine özen gösterelim. besin değeri düşük, kalitesiz yemlerle beslenme, arkasından hastalığı getirir...

Aldığımız yem paketinin içeriğine mutlaka bakalım. Şu an kullandıkları karışım içinde ince yem ve kenevir olmayan arkadaşlar, bu 2 tohumu ayrıca alıp ellerindeki yeme eklesinler..

İnce yem/kanarya yemi ile ilgili resmi aşağıya ekliyorum..

saygılarımla,

Günceldir. ,
Pareket ve Muhabbet yemi diye satılan yemler içindeki İNCE YEM oranı %0 aya da 0'a yakındır. Papağan besleyen arkadaşların dikkat etmesi geren bir husus. Sağlıklı bir kuş için sağlıklı ve kaliteli beslenme şarttır.

selamlar hayırlı günler hayırlı çalışmalar arkadaşlar yem konusu hakkında biraz bilgi ye ihtiyacım var az önce kenevir,nijer, ve keten tohumu spariş ettim 1 saate kadar elimde olur bunların kuşlara herhangi bir yan etkisi olurmu yada faydası nelerdir ve nasıl tüketilmelidir yeme karıştırıp mı ayrı ayrımı vermeliyim şimdide teşekkür ederim (kuşlar cennet papağanı) dır..

Merhaba Adem kardeşim.
İlgili konumuz burada http://www.papaganclub.com/konu-papaganlarimizin-beslenmesi.html
nijeri çok az muhabbet yemine katabilirsin. muhabbet karışımının yarısına yakını aspur olacak. bir kapta kenevir, bir kapta çekirdek, bir kapta muhabbet yemi olucak. niye ayrı ayrı veriyoruz? yem sarfiyatını azaltmak için. kuş, bir tohuma ulaşabilmek için diğerlerini saçmasın diye.. kolay gelsin..

Merhabalar. ben bişey sormak istiyorum. kullandığımız yemi cam kavanoz içerisinde saklıyorum. birkaç zamandır yemlerde birbirine yapışma gözlemliyordum ve bugün yemi tazelerken kavanozdan iki tane kelebek çıktı. sanırım yem içerisinde oluşmuşlar. bu neden olmuş olabilir? yemin kalitesine bir etkisi varmıdır ve kuşumuza zarar verirmi? yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkürler :)