Papağan öylece duruyor ölecek mi

Kemesi

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
1.5aylık bir papağan aldım daha 2.gününde evde büyük bir kafeste elma sirkeli suyu, normal suyu, yumurta püresi, normal yemi var ancak kafeste sadece duruyor yemek yemiyor su içmiyor. Elimi uzattığımda parmağıma çıkıyor koluma tırmanmaya kalkıyor. Hayatımda ilkkez besliyorum acemiyim internetten petshoptan tavsiyeler aldım ancak sizden yardım istiyorum. Ayakları çok soğuk elime geldiğinde farkediyorum. Yuvasını sıcak tutuyorum ama ayakları yine de soğuk. Ve bazen tek gözünü bazen 2 gözünü kapatıp 1ayağını kaldırıp kabarıyor ölmesinden korkuyorum.
IMG_20190922_143034_compress27.jpg

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Muhabbet Kuşu, Diğer Evcil Hayvanlar
Korkma kardeşim. Cereyanda kalmadığı ce enfeksiyon kalmadığı sürece ölmez. Şu an adaptasyon sürecinde kuş. Etrafı kafesini öğrenmeye çalışıyor durgun olur. Her gün git konuş kuşunla muhabbet et güzel sözler söyle aranızda bağ oluşacak bu şekilde. Kuşu sonra yavaş yavaş salmaya başlayacaksın odada kendine güvenli yerler bulacak o oralara konacak hep. Bu şekilde ilerler durum. Korkulacak bir şey yok :)

Evcil Hayvanınız
1.5aylık bir papağan aldım daha 2.gününde evde büyük bir kafeste elma sirkeli suyu, normal suyu, yumurta püresi, normal yemi var ancak kafeste sadece duruyor yemek yemiyor su içmiyor. Elimi uzattığımda parmağıma çıkıyor koluma tırmanmaya kalkıyor. Hayatımda ilkkez besliyorum acemiyim internetten petshoptan tavsiyeler aldım ancak sizden yardım istiyorum. Ayakları çok soğuk elime geldiğinde farkediyorum. Yuvasını sıcak tutuyorum ama ayakları yine de soğuk. Ve bazen tek gözünü bazen 2 gözünü kapatıp 1ayağını kaldırıp kabarıyor ölmesinden korkuyorum. Ekli dosyayı görüntüle 942
Kuşun desenleri de çok güzelmiş maşallah :)

Kemesi

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Korkma kardeşim. Cereyanda kalmadığı ce enfeksiyon kalmadığı sürece ölmez. Şu an adaptasyon sürecinde kuş. Etrafı kafesini öğrenmeye çalışıyor durgun olur. Her gün git konuş kuşunla muhabbet et güzel sözler söyle aranızda bağ oluşacak bu şekilde. Kuşu sonra yavaş yavaş salmaya başlayacaksın odada kendine güvenli yerler bulacak o oralara konacak hep. Bu şekilde ilerler durum. Korkulacak bir şey yok :)
Daha küçük annesinden ayırmakla hata mı yaptım diye düşündüm. Çok sağ ol hocam ben ilgiyi kesmem ondan :) teşekkürler

Evcil Hayvanınız
Daha küçük annesinden ayırmakla hata mı yaptım diye düşündüm. Çok sağ ol hocam ben ilgiyi kesmem ondan :) teşekkürler
Petshopların genel kuralıdır kardeşim kuş yem kırmaya başladığı anda satılıktır. Üzülmene gerek yok. Onunla ilgilen bol bol. Alışacaktır :)

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Cennet Papağanı, Muhabbet Kuşu
Benim Kuşumda öyle benimkinde 2-3 aylık ben elime almadığım sürece hep uyuyor gözü hep kapalı çok halsiz babam kuşu değiştirelim diyor ama ben ona çok alıştım babam kararımı bekliyor sizce ölmeden değiştirsek mi neden bu kadar halsiz ne yapmalıyım? Ne yaparsam yapayım Mutlu olmuyor?