Paket yem içerikleri karşılaştırması

Emirrr

Moderator
Cvp: yem içeriği karşılaştırması

Boyalı ekmek kırıntısı onlar ve kımyasal zararlıdır. Şöyle olur böyle olur denmez fakat kullanılmaması iyidir.

öztekin

New member

- versele laga big parakeets prestige
- oripet polo mix paraket yemi
- tropifit kanarya yemi

üçlüsünü karıştırıp veriyorum. dışkılarına ve yedikleri meyve sebze oranlarına göre kanarya yemi miktarıyla oynuyorum.

polo paraket yemini kampanyada olduğu için almıştım, bir nevi muhabbet kuşu yemi gibi kullanıyorum şuan, içindeki darı miktarı fazla olduğu için. aldığım polo paketleri bittiğinde versele laga budgies prestige - muhabbet kuşu yemi alıp onu karışıma katmayı düşünüyorum.

alizorlu

New member

gkoo' Alıntı:
- tropifit kanarya yemi

üçlüsünü karıştırıp veriyorum. dışkılarına ve yedikleri meyve sebze oranlarına göre kanarya yemi miktarıyla oynuyorum.

polo paraket yemini kampanyada olduğu için almıştım, bir nevi muhabbet kuşu yemi gibi kullanıyorum şuan, içindeki darı miktarı fazla olduğu için. aldığım polo paketleri bittiğinde versele laga budgies prestige - muhabbet kuşu yemi alıp onu karışıma katmayı düşünüyorum.
versele laga nin kanarya yemini sevmiyor musunuz ?

öztekin

New member

Gül Narin Ikis' Alıntı:
gkoo' Alıntı:
- tropifit kanarya yemi

versele laga nin kanarya yemini sevmiyor musunuz ?
kullanmadım hiç :) tropifit de iyi bir marka, 700gr'lık paket almıştım, son kullanma tarihine daha vardı ve aldığım yerde versele laga yoktu. memnunum açıkçası. daha var elimde, bitmek üzereyken fiyat araştırması ve son tüketim tarihi araştırmaları yapar bu ikisinden birini alırım.

HarunÇ

Moderator

2 yem daha ilave ederek , yemleri tek sayfada topladım. bu şekilde karşılaştırması daha kolay sanırım.

EKOL

New member

Abi sanki Big Parakets Prestige'nin içeriğinde değişiklik var. Son aldığım bir kaç pakette çekirdek oranı çok fazla gibi geldi sizde de aynı sorun var mı ?Denk geldiniz mi ?

HarunÇ

Moderator

EKOL' Alıntı:
Abi sanki Big Parakets Prestige'nin içeriğinde değişiklik var. Son aldığım bir kaç pakette çekirdek oranı çok fazla gibi geldi sizde de aynı sorun var mı ?Denk geldiniz mi ?
benim aldıklarım bu şekilde çıktı aşağı yukarı. loro australian olanda ciddi ciddi fazla koymuşlar çekirdeği nedense.

Ellerinize sağlık.güzel bir çalışma.
Versela laga nın bir iki çeşidi wunder Vogel i kullandım
Ama benim sıpa acayip yem seçiyor. Darıya bayılıyor. Şimdi yemim bitti yorumlara bakarak burdaki yemlerden alacağım. Tekrardan teşekkürler. Ellerinize sağlık

biyerlerden bi şekilde gönderildi.

altun57

New member

Merhaba arkadaşlar,
Ben daha önce versele laga nın sultan papağanları için olan yemini aldım 4-5 paket kullandım ancak memnun kalmadım çok fazla çekirdek vardı bence. bende şöyle bişey yaptım. 

Versele laga muhabbet kuşu yemi ile versele laga kanarya yemi aldım ve harmanladım. çekirdek zaten vermiyorum. ayriyetten arada ödül olarak kullanıyorum. bu karışımı afiyetle yedi ve içeriğide iyi oldu. tavsiye ederim sizlere

HarunÇ

Moderator

yemler resimlerine versela laga prestige snack eklenerek güncellenmiştir.
@EKOL teşekkürler.

Daha önce sormuştum yalnız yem hakkında böyle faydalı cevaplar alamadıgım icin gidip garden mix in muhabbet ve sultan yemini alıp harmanladım

maximusti

New member

ben bu konuyu hiç görmemişim, 
denemek için de daha önce bir sürü yem almıştım. 
çok iyi bir konu olmuş.

EKOL

New member

UltrAslan58' Alıntı:
Big parakeets nazaran daha zengin sanırım snack

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Snack daha çok ek besin kategorisinde ana besine ek olarak karıştırıyoruz

maximusti

New member

bende bir ekleme yapayım,

evin yakınındaki bir pet shoptan bulbum bu yemi, 
çok uzun süredir kullanıyorum. bir sürü deneme yaptığımda en çok bu yemi sevdi, 
artı hoşuma giden bir yanı içinde çok az oranda çekirdek var, bir çok yemi aldığımda ekstradan çekirdeklerini ayıklıyordum önceden. 

halle

New member

Merhaba,
Bende yeni bir sultan papağanı sahibiyim.
Aldığımız yer bize kendisi bir yem karışımı (yulaf, yem,çekirdek ...) yaptı.
Forumda okuduğum kadarıyla çekirdek, karaciğer yağlanmasına sebep oluyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz ? Çekirdek vermeli miyim ? Birde 3 aylık bir papağan günde kaç gram yem yemeli ? Belli bir oranda koymam mı gerekiyor yoksa zaten doyduğunda yeme aldırış etmiyor mu ?