Ödüllendirme

Merhaba jakomu sahipleneli 2 haftadan fazla oldu.gundelik olarak kafesinden cikartip ele cikartma ve sevme egitimleri veriyorum . Fakat merak ettigim sey dogru birsey yaptiginda onu nasil odullendirebilcegim. Mesela cok sevdikleri bir yiyecek mama veya oyun türü vs. . İsin kisasi nasil odullendirebilirim ?

Cvp: Ödüllendirme

Birde ek olarak genellikle severken ısırmaya çalısıyor. Bir sure sonra kendi kendine kesermi yoksa ısırma icinde farklı bir egitimi var mi ? :) Simdiden cevaplar icin saolun :)

jako hiç beslemedim ama ilerde kısmetse sahiplenmeyi düşünüyorum. konu ile alakası kusuruma bakmayın merak ettiğim aldığınız jako yavrumu? yada kaç aylık ve fiyatı ile beraber size masrafı ne oldu :=)

Aldığım jako 8 aylık . Çok fazla eģitimi olmadigi icin 1.000tl y e aldim. Birde kafesi 400tl toplamda bana 1.4bin tl ye geldi :)

Kaan Çevikdil' Alıntı:
Merhaba jakomu sahipleneli 2 haftadan fazla oldu.gundelik olarak kafesinden cikartip ele cikartma ve sevme egitimleri veriyorum . Fakat merak ettigim sey dogru birsey yaptiginda onu nasil odullendirebilcegim. Mesela cok sevdikleri bir yiyecek mama veya oyun türü vs. . İsin kisasi nasil odullendirebilirim ?
Merhaba Kaan bey 2 yaşında Jako'm var 7 aylıkken almıştım. 1000 tl 'ye Kafes dahil petshop'dan. Sevdiği bir yiyecek daha uygun olur. Şahsen ben üzüm ve ya acı biber veriyorum. Yada biraz daha fazla seviyom.(Gagasının altı ve göğüs kafesini). Başarılı ve doğru yaptığı hareket için bir ödül idealdir.