neden çiftleşmiyorlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

idris_sanli

New member
arkadaşlar merhaba, benim perl cinsi dişi ve pied cinsi erkek papağanlarım var. erkek sürekli kur ötüşü yapıyor. yuvaya giriyor sürekli yuvalığa vurarak ses çıkartıyor. dişi uzun zamandır ötmüyor. ama erkek girince oda yuvalığa giriyor ama hiç çiftleşmediler. çok iyi anlaşıyorlar.

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
Cvp: neden çiftleşmiyorlar

Güzel Gidiyo İdris bey siz sadece Sabretceksiniz.Dişide hazır oldugunda ciftleşeceklerdir.. Bol Karışımlı yumurta maması verin içine keci boynuzu tozu felan katın dişide kızışsın.. Kendi hallerine Bırakın.

Noldor

New member

İdris bey öncelikle kuşlarınıza mama veriyormusunuz?Birde yaşları kaç acaba çiftleşme açısından daha ufak olabilirlermi? Ne zamandır birlikteler? Bunlar gibi detaylı bilgileri belirtirseniz bizde daha iyi yorumlar yapabiliriz.

idris_sanli

New member

yumurta mamasını yemiyorlar sırf yesinler diye 8 saat aç bıraktım yıne donup bakmadılar bile. gece de yuvalıkta uyuyorlar çoğu zaman. yardımınız için teşekkurler Serhat bey

mahir

New member

acele etmeyin belki dişinin yaşı ufaktır o yüzden olmaya bilir eş tuttuktan sonra sıkıntı yok iz istemeseniz bile zaten yavru alırsınız yumurta maması ve kızıştırı şeylerlede bu süreyi kısalta bilirsiniz

idris_sanli

New member

dişinin 1,5 yaşında erkek 1 yasında buyuk. 1 yıldır bende dişi erkek 6 ay oldu. aç bırakmamın nedeni öyle dediler aç bırak yerler bende aç bıraktım dayanamadım tekrar verdim

mahir

New member

8 saat çok fazla en fazla 2 saat yemliksiz olmaları lazım o zaten zamanla merak edip tadına bakar 8 saat kuşun sağlığını'da olumsuz etkileye bilir

nurcibrahim

New member

zamana bırakın eğer aralarında anlaşma sorunu yoksa muhakkak çiftleşirler. bu periyodu hızlandırmak için yumurta maması veya ekstra vitamin kullanabilirsiniz.

hayır 8 saat demediler yumurta mamasını yiyene kadar aç bırakın dediler. onları dinlesem kuşlarım ölürdü heralde. uzun zaman oldu hala çitleşmediler. herşeyi yaptım ama nafile. erkek sürekli kur ötüşü yapıyor ama dişi yaklaşmıyor. sürekli yuvadalar ama bişey yaptıkları yok. dişi sadece yem yemek için dışarı çıkıyor. bazen acab yumurtladımı diye bakıyorum ama yok. acaba başka bir sorun olabilirmi?

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar

http://www.sultanpapaganlari.com/Konu-uretim-puf-noktalari.html bu Konuyu İnceledinizmi

Zafer Bey

New member

Ne aceleniz var bunlar makine değilki istediğimiz,beklediğimiz her şeyi hemen yapsınlar.
Zamanı gelirse zaten siz istemesenizde çifleşirler.
Bişraz sabredin 3 sene geçmedi dişiyi alalı sanıyorum:)

arkadaşlar benim dişi kuyrugunu kaldırıp garip sesler çıkartıyor erkek oralı bile olmuyor alalıda 2 ay oldu hala eş tutmadılar arada didişiyolar ama dişi çiftleşmek istiyor.. nasıl olacak bu iş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...