Nasıl bir yol izlemeliyim ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
benim erken sultan papağanım var. yani alırken 4 ay önce oyle dediler. maalesef aldıgımda ayagına zarar verdıgım için bir turlu evcilleştiremedim. bende dişi alıp en azından ureme olsun dıye dusundum. dün dişi kus aldım. ancak tam olarak bilmediğim için hemen yanına koydum. ( kafesım ortadan bölmeli dikdortgen) aradakı bölmeyı cıkardıgımda aldıgım dişi kus sureklı erkegın yanına gıtmek ıstıyor. ancak erkek cok sokulmadıgı surece sınırlenmıyor ama cok yaklasınca ısırmaya calıstı bende yıne bolmeyı taktım. ama dişi sureklı otuyo ve yanına gıtmek ıstıyor. erkek ıse dunden berı sadece bır kaç kere cok hafıf otuyo. napmalıyım. ve kuslar acaba erkek ve dısımı nasıl anlarım. ilginiz için teşekkur ederım.

Cvp: napmalıyımmmm

kuşlarında insanlar gibi duyguları vardır ve eş seçimi yaparlar. ancak sizin kuşlarınız için henüz çok erken bu öyle bir iki günde olacak iş degil. an az 2 hafta ayrı bölmelerde birbirini görecekleri şekilde tutun onları ve 2 hafta sonra tekrar bölmeyi kaldırın. eger gene eş tutmazlarsa yapacak bir şey yok. biraz sabır ve biraz zaman her şeyi çözer.

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
Cvp: Nasıl bir yol izlemeliyim ?

Elaman' Alıntı:
Malesef yanlış görmediysem iki kuşunuz da dişi idris bey.

ikiside bencede %80 ihtimal ile dişi... gri olan henüz cok yavru Ayrıca...

teşekkur ederım. ama dun akşam dısarı cıkardım. grı olanı cıkarınca benım cıtır cıldırdı kapağını açtım oda cıktı. inanılmaz derecede onu koruyor. yavruya elımı dahı uzatamıyorum. ayrıca erkek dıye zannettıgım kus dun ya oyun oynuyordu yada çiftleşmek istiyordu. yavru demişssiniz sizce kaç aylık olabilir.

valla ben resimlere çok dikkatli baktım ama dişimi erkek mi anlayamafım bunlar. gri olan daha çok küçük ve saglıklı gibi durmuyor.

[yok sağlıklı 2 gün önce adlıgım için biraz ürkek duruyo. ve o fotografı cektıgımde uyuyordu uyandı:))) bırde sultan kuşu çok uyurmu onu öğrenmek istiyorum ve sızce yavru tahmını kaç aylıktır.

idris_sanli' Alıntı:
[yok sağlıklı 2 gün önce adlıgım için biraz ürkek duruyo. ve o fotografı cektıgımde uyuyordu uyandı:))) bırde sultan kuşu çok uyurmu onu öğrenmek istiyorum ve sızce yavru tahmını kaç aylıktır.
sultan papaganlarının hayatta üç faliyeti vardır.
1_) uyumak
2-) uyanınca yem yemek
3-) eger karnı doymuş ve uyumaya karar vermemişse oyun oynamak.

vallahi ayaklarının resimlerini yakından ve net çekerseniz daha iyi bir tahmin yapabilirim ama bana sorarsanız 6-7 aylık gibi.

hayvansever' Alıntı:
idris_sanli' Alıntı:
sultan papaganlarının hayatta üç faliyeti vardır.
1_) uyumak
2-) uyanınca yem yemek
3-) eger karnı doymuş ve uyumaya karar vermemişse oyun oynamak.

vallahi ayaklarının resimlerini yakından ve net çekerseniz daha iyi bir tahmin yapabilirim ama bana sorarsanız 6-7 aylık gibi.

ben akşam ayaklarını çeker yollarım. zaten bu serekli yiyor. ve ısrarla dıger kusun yanına gitmek istiyor. erkek diye satın aldıgım (sarılı olan)kuş yaklasık 4 yadır bende. ilk kez kafesıne kendı gırdı. bu kuşu yerıne koyunca tabı. cok asabı. korkmuyor aksıne saldrıyor. bu konuda napabilirim. dun akşam dısardayken ciftleşmek istedi galiba. ama gri olan izin vermedi. ve sonuçta gagayı yedı. :))

sultan papaganlarında 1 yaştan önce cinsiyet tahmini resimle falan çok zor. en net ve kesin yolu ötüşlerini takip etmek. tek düze ötüyorsa dişi, melodik ötüyorsa erkektir. birde yahya sayın isimli kullanıcının eklediği igne iplik yöntemi var onuda bir dene istersen.

korkma meselesine gelince, hayvanın saldırması zaten korktuguna ve sizi kendine tehdit olarak gördüğüne işarettir aksi takdirde saldırmazdı. zamanla kendinize alıştırırsınız umarım. bazı kuşların egitimi 1 yılı gecebilir. siz satın almadan önce nasıl bir muameleye tabi kaldığını bilemiyoruz. fazlaca üstüne düşmeyin. ona sevdiği yiyecekleri vererek gönlünü kazanmaya çalışın (en etkili yöntem bu)

birde şu varki kuşlarında insanlar gibi karakterleri ve huyları vardır. nasıl ki bazı insanlar asisiyse bazı kuşlarda asi olabilir. ancak sevgi ve ilginin açamayacagı kapı yoktur.

aslanlar bile evcilleştirilebilirken kuşun evcilleşmemesi imkansız.
gerekli olan aşırı ilgi ve sevgi.
onu korkutacak şeylerden uzak durmak.

dostlugunuz başlayalı henüz 4 ay olmuş. önünüzde uzun yıllar var. en kısa zamanda dost olursunuz merak etmeyin.

saygılar...

hayvansever' Alıntı:
sultan papaganlarında 1 yaştan önce cinsiyet tahmini resimle falan çok zor. en net ve kesin yolu ötüşlerini takip etmek. tek düze ötüyorsa dişi, melodik ötüyorsa erkektir. birde yahya sayın isimli kullanıcının eklediği igne iplik yöntemi var onuda bir dene istersen.

korkma meselesine gelince, hayvanın saldırması zaten korktuguna ve sizi kendine tehdit olarak gördüğüne işarettir aksi takdirde saldırmazdı. zamanla kendinize alıştırırsınız umarım. bazı kuşların egitimi 1 yılı gecebilir. siz satın almadan önce nasıl bir muameleye tabi kaldığını bilemiyoruz. fazlaca üstüne düşmeyin. ona sevdiği yiyecekleri vererek gönlünü kazanmaya çalışın (en etkili yöntem bu)

birde şu varki kuşlarında insanlar gibi karakterleri ve huyları vardır. nasıl ki bazı insanlar asisiyse bazı kuşlarda asi olabilir. ancak sevgi ve ilginin açamayacagı kapı yoktur.

aslanlar bile evcilleştirilebilirken kuşun evcilleşmemesi imkansız.
gerekli olan aşırı ilgi ve sevgi.
onu korkutacak şeylerden uzak durmak.

dostlugunuz başlayalı henüz 4 ay olmuş. önünüzde uzun yıllar var. en kısa zamanda dost olursunuz merak etmeyin.

saygılar...
teşekkur ederım. yardımcı oldugunuz için. umarım alışır. iyi günler. resimleri yukleyınce muhakkak size haber verecem.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...