muhabbet kuşlarında çiftleşme...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bugrahan

New member
Arkadaşlar 1 çift muhabbet kuşu besliyorum.1-2 aydır beraberler ve hala çiftleşmediler.ancak oyun oynuyorlar,birbirlerine yem ikram ediyorlar,kafalarını falan kaşıyorlar.aldığım yerde bana 6-7 aylık olduğu söylendi.bu yaşta çiftleşmemelri normalmi?ve bana çiftleşebilmeleri için aynı renkte olmaları gerektiği söylendi.bu doğrumu?

Şimdiden teşekkürler...

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
Cvp: muhabbet kuşlarında çiftleşme...

bugrahan bu İşler Aceleye Gelmez senin istedigin bi zamanda olmaz kuslara bırakcaksın bu 1 sene daha da Sürebilir 1 gün dahada ...Sen bakımlarını ve beslenmelerini düzenli yap ortamı Hazırla gerisini onlara bırak acele etme 6 7 aylık Üremeye Uygundur ...Renk Olayında İse Yalan Söylemişler.

Yahya SAYIN

New member
Cvp: muhabbet kuşlarında çiftleşme...

bugrahan' Alıntı:
Arkadaşlar 1 çift muhabbet kuşu besliyorum.1-2 aydır beraberler ve hala çiftleşmediler.ancak oyun oynuyorlar,birbirlerine yem ikram ediyorlar,kafalarını falan kaşıyorlar.aldığım yerde bana 6-7 aylık olduğu söylendi.bu yaşta çiftleşmemelri normalmi?ve bana çiftleşebilmeleri için aynı renkte olmaları gerektiği söylendi.bu doğrumu?

Şimdiden teşekkürler...
bİRBİRLERİNE YEM YİDİRİYOR ve birbirlerini kaşıyorlarsa eş olmuşlar demektir ama uygun ortam ve koşullar oluşmadan çiftleşmezler, yavru alacaksanız kuşlarla oynamayacaksınız, rahatsız etmeyeceksiniz, kuşların yanına sadece yem ve su-mama vermek için gideceksiniz, çiftleşme yaşı en uygunu 7-8 aydan sonrasıdır ama 4 aydan sonrada çiftleşirşer uygun şart ve koşullar verildiğinde, renk konusuna gelince şaçmalamış buna başka bişey denmez...:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...