muhabbet kuşları hakkında sormak istediklerim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
Cvp: muhabbet kuşları hakkında sormak istediklerim

Evet Öter Bazen Rahatsız edici Oluyolar:) Ama her zaman degil.. ortalama Ömürleri 10 15 yıldır... iyi bakıldıgı taktirde

Muhabbet kuşları kadar gürültücü başka bir kuş daha var mı yaaa vir vir vir vir vir vir adamın beynini yerler. Hele ki çift olmaya görsünler. Dişi sultandan beterler. Benim sultan papağanlarına yönelmemin yegane nedeni muhabbetlerin gürültücü tavırları. Yaşam süreleri de serhatın dediği kadar tabii ki çoğu evde iyi bakılmadıkları için 2 sene zor yaşıyorlar malesef.

İllaki tüm kuşların bazen rahatsız edici sesleri çıkabilir...Yorum yapan arkadaşlarıma katılıyorum...Muhabbet kuşları birde çok nazik ve bir okadarda agrasif kuşlardır.Çok çabuk hasta olur ve hemen ölürler.Yine en dayanıklı kuşlar papaganlardır...

evet bende yahya beye katılıyorum. sonuç olarak biraz da yürek meselesi. eğer ki seviyorsan en gürültücü halleri bile güzel gelir sevmiyorsan en güzel bülbül sakimasi bile kafa agritir.

levent38

New member
  muhabbet kuşları hakkında sormak istediklerim

merhaba arkadaşlar babaannemin iki muhabbet kuşu var hepsi erkek 13 yaşlarındalar.Eğitebilirmiyim?

Eğer kuşlar 13 yaşındaysa mümkünse artık fazla üzmeyin ve yormayın kendi hallerine bırakın onları. Zaten yaşlanmışlar ve çok fazla ömürleri de kalmamış. Bu saatten sonra onlara eğitim değil huzurlu bir ortam lazım.

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar

Elaman' Alıntı:
Eğer kuşlar 13 yaşındaysa mümkünse artık fazla üzmeyin ve yormayın kendi hallerine bırakın onları. Zaten yaşlanmışlar ve çok fazla ömürleri de kalmamış. Bu saatten sonra onlara eğitim değil huzurlu bir ortam lazım.
:super:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...