Merhaba Arkadaşlar Alişim Durgunlaştı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yasinsa

New member
Arkadaşlar Alişim ve Ben aranıza 4 gün önce katıldık alişimi 4 gün önce aldım ve ilk defa kus besliyorum 3 güne kadar alişim cok haraketliydi şimdi ise kafesin köşesinde hiç bi tepki vermeden duruyor kafese yaklasıyorum hiç korkmuyo eskıden korkuyodu sabahları sankı konusmaya çalısıyodu ama 4. gün tamamen durgunlaştı acaba neden cok endişelendiriyor bu hali beni lütfen bilgili arkadaslar yardımcı olsun

farukbas77

New member
Cvp: Merhaba Arkadaşlar Alişim Durgunlaştı

1-2 hafta sadece günlük su değiştirme ve yem tazeleme işleriyle uğraşın.Kuşunuz size ve ortama alışsın ve kuşunuzu çoğunlukla bulunduğunuz odaya koyun.O zaman daha çabuk alışır.

yasinsa

New member

Kardeşim teşekkür ederim sabahları cok haraketli yerinde duramıyo ama aksam olunca hep durgunlasıyo buludgumuzu odada sürekli salonda duruyo yem ve suyunu hergn kontrol ediyorum

yasinsa

New member

Kardeşim benimkısı bide cok korkuyo nedense anlıyamadım ilk aldıgımda elimde almaya çalıstm elimi ısırdı kanattı bende daha almıyım korkmasın dedm elimi kafese yaklastırınca cok korkuyo acaba bu korku alıstıkça geçermi[hr]
Birde bana en sevdigi ve en saglıklı mamayı önerirmisiniz

mahir

New member

kuşunuza 1-2 hafta hiç dokunmayın rahatsız etmeyin onu sadece yem-su ihtiyacını karşılayın sizden korkması normaldir 1-2 haftaya kadar korkması azalır

mahir

New member

en çok sevdiği diye bişey yoktur siz alıştırcaksınız yumurta maması yapıp verin

yasinsa

New member

çok teşekkür ettim kardeşim kusura bakmayın herşeyi soruyorum ilk defa besliyorum sultan bide aşırı ilgilenmemiz gerekir mi ve kac ayda konusma kıvamına gelir

123zen123

New member

akşamları durgunluaşmasının nedeni yorulmasıdır sultan kuşlarının uykuları 21:00 - 22:00 civarı gelir bu kuşların özellıklerıdır suan benımkı de durgun gozlerını yavas yavas acıp kapatıyor :) fakat ses cıkınca tekrar gözlerini açıyor
[hr]
yani kısaca endişelenmene gerek yok sakın elini kafesin içine sokma onu ilk baştan ürkütür ilişkinize zarar verirsin 2 hafta onunla mesafeli ve orta sesle konuş sana alışacaktır umarım yardım edebilmişimdir

yasinsa

New member

123zen123' Alıntı:
akşamları durgunluaşmasının nedeni yorulmasıdır sultan kuşlarının uykuları 21:00 - 22:00 civarı gelir bu kuşların özellıklerıdır suan benımkı de durgun gozlerını yavas yavas acıp kapatıyor :) fakat ses cıkınca tekrar gözlerini açıyor
[hr]
yani kısaca endişelenmene gerek yok sakın elini kafesin içine sokma onu ilk baştan ürkütür ilişkinize zarar verirsin 2 hafta onunla mesafeli ve orta sesle konuş sana alışacaktır umarım yardım edebilmişimdir
çok teşekkür ederim kardeşim içimi rahatlattın bide ben evi için ılık ben üşümesin diye kafesin üstüne ince bişey serdim önü acık acaba zararı olur mu

Zeynep

New member

merak etmeyin akşamları durgunlaşması normaldir. siz sık sık onunla konuşun ve gündüz, hareketli saatlerinde yalnız bırakmayın. şimdilik suyuna vitamin katmanız yeterli olacaktır öyle yumurta maması vs hemen yapmanıza gerek yok. yemek kabına rende havuç atabilirsiniz. ilgisini çekip yiyebilir. suyuna attığınız vitamin işinizi görür. ılık su koymayı unutmayın.

kafesin üstünü örtmeniz iyi olmuş geceleri üşüyebilirler. ben battaniye örtüyorum ön tarafını açık bırakıyorum mutlaka, yoksa havasız kalır, ayrıca açık bırakmanın bir diğer sebebi gün ışığını alabilmesidir. yoksa sabah birden aydınlık olursa kuşunuz ne olduğunu şaşıracaktır.

size alışması konusunda da parmağınızı, elinizi kafese daldırmayın. sakince konuşun, iltifat edin, adıyla hitap edin. kafese yem ve su koymak için elinizi sokun ve sakin olduğu bi anda çaktırmadan elinizi karnına doğru yaklaştırın. o zaman elinizden zarar gelmeyeceğini yavaş yavaş anlayacaktır.

misafirlerin veya ailenin diğer fertlerinin langur lungur kafese parmak daldırmasını, kuşun yanında bağırmasını, kafesin tellerine ellerini sürtüp kuşu canlandırmaya çalışmasını engelleyin. ben en çok bundan muzdaribim, uyarayım dedim:))

mahir

New member

yasinsa' Alıntı:
çok teşekkür ettim kardeşim kusura bakmayın herşeyi soruyorum ilk defa besliyorum sultan bide aşırı ilgilenmemiz gerekir mi ve kac ayda konusma kıvamına gelir
hiç önemli değil ilkler hep böyle olur kafanıza takılan bişi olursa tabiki konu açın ve forumdaki herkez yardım eder hiç çekinmeyin

yasinsa

New member

rosebush' Alıntı:
merak etmeyin akşamları durgunlaşması normaldir. siz sık sık onunla konuşun ve gündüz, hareketli saatlerinde yalnız bırakmayın. şimdilik suyuna vitamin katmanız yeterli olacaktır öyle yumurta maması vs hemen yapmanıza gerek yok. yemek kabına rende havuç atabilirsiniz. ilgisini çekip yiyebilir. suyuna attığınız vitamin işinizi görür. ılık su koymayı unutmayın.

kafesin üstünü örtmeniz iyi olmuş geceleri üşüyebilirler. ben battaniye örtüyorum ön tarafını açık bırakıyorum mutlaka, yoksa havasız kalır, ayrıca açık bırakmanın bir diğer sebebi gün ışığını alabilmesidir. yoksa sabah birden aydınlık olursa kuşunuz ne olduğunu şaşıracaktır.

size alışması konusunda da parmağınızı, elinizi kafese daldırmayın. sakince konuşun, iltifat edin, adıyla hitap edin. kafese yem ve su koymak için elinizi sokun ve sakin olduğu bi anda çaktırmadan elinizi karnına doğru yaklaştırın. o zaman elinizden zarar gelmeyeceğini yavaş yavaş anlayacaktır.

misafirlerin veya ailenin diğer fertlerinin langur lungur kafese parmak daldırmasını, kuşun yanında bağırmasını, kafesin tellerine ellerini sürtüp kuşu canlandırmaya çalışmasını engelleyin. ben en çok bundan muzdaribim, uyarayım dedim:))
Kardeşim çok teşekkür ederim cok yardımcı oldun ellerin dert görmesin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...