MEGA SULTAN :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sagocusero

New member
Hep Gördügüm Fakat cinsini bilmedigim bir kuş bilen varsa söylerse süper olur :D çok begeniyorum bunları ve aynı zamanda pahalı ve zekiler :D [video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=AaI6SWfDnTc&feature=related[/video]

bugrahan

New member
Cvp: MEGA SULTAN :)

bu kuşun türü Umbrella (Şemsiye) Kakadu (Cacatua alba)..umbrella kakadu diye anılıyor..kimi yerlerde de şemsiye papağanı :)..ortalama ömürleri 50 yıl..

sagocusero

New member

Teşekür ederim çok güzel dimi ama :DD aynı sultana benziyor :) [ Yeni sultan alıyorum ama siteden :)) yani hasta olamyan ve saglıklı yavru bir sultan ] :)

sagocusero

New member

:) Evet ama egitilirse güzel sultanlarında öyle dielmi sesleri borozan giibbi ama güzel sesler dinletilince :) ortaya çok iyi birşey çıkıyor :)

farukbas77

New member

Bunların satımı ülkemizde yasak gibi bir şey.Kaçak olam ihtimali oluyor ve suç işlemiş oluyorsunuz.Bu papağanı alırken herhangi bir resmi belge olması gerekir aksi takdirde dediğim gibi suç işlemiş olursunuz.

MasterHan

New member

farukbas77' Alıntı:
Bunların satımı ülkemizde yasak gibi bir şey.Kaçak olam ihtimali oluyor ve suç işlemiş oluyorsunuz.Bu papağanı alırken herhangi bir resmi belge olması gerekir aksi takdirde dediğim gibi suç işlemiş olursunuz.
zaten bunu alsam, bide oda lazım ona özel :D yatağı gardrobu banyosu falan. insan gibi yaşar bu da :D

Sultanların akrabasıdır kakadular. Dans yetenekleri en üst düzeyde olan kanatlıdır diyebilirim. En kötü yanları ise çığlıkları. Alıp bedavaya verenleri bile okudum sırf o çığlıkları yüzünden. Ben bunların inka'larına bayılıyorum. inka kakadu diye araştırın ne demek istediğimi göreceksiniz.

123zen123

New member

evet ama işte alamıyoruz malesef ben ilk başta büs büyük bir amazon papağanı gördüm sanırım 1m falandı kırmızı ağırlıklıydı kafese sığmıordu onu çok beğendim birde mavi muhabbetleri çok beğendim :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...