lshalmı acaba

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bugrahan

New member
Cvp: lshalmı acaba

kuşunuz ne kadar zamandır sizinle,dışkılar tam net çıkmamış ama bu durumdayken kafesin dışına kesinlikle çıkarmamanız gerekir.kafeste dinlesin biraz.cereyanda kalmamasına çok özen göster,kafeste onun ulaşabileceği bir yere haşlanmış patates koy,aynı zamanda ballı çubuk darı, çekirdek vs. kesinlikle koyma.ortam kesinlikle hijyenik olsun.kuşun suyuna vitamin katmayı unutma.kafesindeki her şeyi temizle ve kafesin altına ızgara koy.ve kesinlikle onu strese sokma...eğer sonuç almassan iyi bir ishal isal ilacı bul mesela vitaform verebilirsin.ve unutma bu işler geciktirmeye gelmez 5-6 gün içinde en ufak bir gelişme olmassa veterinere götür.
sakın ola ki kendin düzeltmeye çalışma.

Geçmiş olsun...

Kunal87

New member

bugrahan nerden bukadar teşhis koydun nasıl koydun anlamadım? Dışkı fotolarını cekip yüklermisiniz erkan bey? hepmi böyle uyukluyor. Birde kafeste kafesin en dibinde falanmı uyukluyor?

bugrahan

New member

Kunal87' Alıntı:
bugrahan nerden bukadar teşhis koydun nasıl koydun anlamadım? Dışkı fotolarını cekip yüklermisiniz erkan bey? hepmi böyle uyukluyor. Birde kafeste kafesin en dibinde falanmı uyukluyor?
2 gündür böyle uyukluyorsa bence bir sorun olabilir demektir.ben ishal olmaması için ve olması durumunda yapması gerekenleri yazdım sadece...

root01

New member

kuş iki ündür böyle aldıım yere ötürdüm akşam üstü kuşçu kuşa baktı ısal yok dedi olsa alt kısmı pis olurmuş bide yavru olduu için uyurmuş dedikleri dorumu acaba [hr]
Kunal87' Alıntı:
arada altk kısımda kimi zaman dünekte uyuyor. vitamin damlasını kullanıyorum.ünlük temizliini yapıyorum.ama kuş kabararak uyuyor artı özlerini açtıında hep eriniyor normalmı açaba

root01' Alıntı:
kuş iki ündür böyle aldıım yere ötürdüm akşam üstü kuşçu kuşa baktı ısal yok dedi olsa alt kısmı pis olurmuş bide yavru olduu için uyurmuş dedikleri dorumu acaba [hr]
Kunal87' Alıntı:
arada altk kısımda kimi zaman dünekte uyuyor. vitamin damlasını kullanıyorum.ünlük temizliini yapıyorum.ama kuş kabararak uyuyor artı özlerini açtıında hep eriniyor normalmı açaba
Vitamin vs vermeyi kesin + bugrahan'ın dediklerini yapın yani çereyan da vs kalmasın vs vs yine artı olarak Kunal87'nin de dediği gibi detaylı ve net görünen dışkı resimleri paylaşın. Bu boyada yavrular aslında daha aktif olurlar. Kuşçuların ve petshopların her dediğine inanmayın.

Son olarak bu kadar yeni bir kuşu kafes dışarısına çıkartmak doğru değil. Ortama alışması için kafesten çıkartmadan önce minumum 2 3 hafta maximum 1,5 ay öneriyorum.

Paylaştığınız dışkı resimleri net olmamakla birlikte ishal gibi de durmuyor. Resimlerdeki kuşta sanki bir kabarıklık var gibi ama yıkanmış gibi de duruyor. Artı olarak uyurken kimi zaman kabarırlar da. 7x24 böylemi + yem yemesi içmesi nasıl + hiç ötmesi vs var mı bunlar önemli. Ayrıca sultanlar muhabbet kuşları gibi çok haraketli ve aktif değildirler bunu da unutmayın. Kuşun aktif olduğu bir anda ve kabarık diye tabir ettiğiniz bir anda çekebilirseniz videosunu çekip yükleyin bakalım.

bugrahan

New member

kuş ishal değilse üşütmüş olabilir belki,yemesi ve içmesini paylaşırsanız daha kesin bir sonuca varabiliriz.ayrıca strese de bağlı olarak hastalığı ilerleyebilir.bunun için kesinlikle kafesten çıkarmayın ve onu strese sokacak hareketler yapmaktan kaçının...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...