Limondaki, yeni gördüğüm garip hareketin sebebi nedir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

xsinanx

New member
Herkeze iyi günler dilerim, değerli arkadaşlar, benim Limonum erkek bir sultan, bana ve eve baya bir alıştı, son bir kaç gündür, hem kafeste tüneğinde,hemde kafesin dışında iken, kafasını öne doğru eğerek sırtını hafif kambur yaparak uzun kuyruğunuda hafif dik vaziyette tutarak, çok tiz sesler çıkartıyor, serçe gibi sesler diyebilirim. sürekli deği ama arada bunu yapıyor,sanki benimde bunu görmemi istiyor gibi.. Bu durum hakkında bilgisi olan arkadaşlardan bilgi alabilirmiyim.:angel:

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
Cvp: Limondaki, yeni gördüğüm garip hareketin sebebi nedir

Kuşunuz Kızışmış Sinan bey ciftleşmek İstiyor..O hareketler Ciftleşme Haraketidir :)

Er-Han

New member

Yalnız kuşunuz erkek değil, dişi. Anlattığınız davranış, dişi sultanların çiftleşme isteği. Cinsiyetinin erkek olduğu konusunda emin misiniz?

xsinanx

New member

SERHAT' Alıntı:
Kuşunuz Kızışmış Sinan bey ciftleşmek İstiyor..O hareketler Ciftleşme Haraketidir :)
teşekkür ederim sanırım öyle :)[hr]
Er-Han' Alıntı:
Yalnız kuşunuz erkek değil, dişi. Anlattığınız davranış, dişi sultanların çiftleşme isteği. Cinsiyetinin erkek olduğu konusunda emin misiniz?
Daha önce sultan beslemedim, ancak alırken erkek olduğunu söylediler ve bende araştırdım, görüntüsü; yanaklar oldukça geniş kırmızılıkta, bayada sesli ve neşeli, olmadı ben bir fotoğrafını paylaşayım ve sizden tekrar yorum alayım, yanılıyorda olabilirim. teşekkürler

Er-Han

New member

Eğer lutino mutasyonuysa fotoğraf paylaşmanıza gerek yok. Fotoğraftan cinsiyeti anlaşılmaz. En önemli ayrım ötüşlerinden olur. Farklı tonlarda ötebiliyorsa, erkektir. Ama tek tonda curk curk şeklinde ötüyorsa dişidir.

xsinanx

New member

Er-Han' Alıntı:
Eğer lutino mutasyonuysa fotoğraf paylaşmanıza gerek yok. Fotoğraftan cinsiyeti anlaşılmaz. En önemli ayrım ötüşlerinden olur. Farklı tonlarda ötebiliyorsa, erkektir. Ama tek tonda curk curk şeklinde ötüyorsa dişidir.
evet sarı renkli lutino sanırım, ve söylediğiniz gibi tek ötüşü var, bayada kuvvetli bir carkklaması var oldukça cana yakın ve oyuncu bir kuş, günlük bakımlarını ihmal etmiyorum, birbirimize çok alıştık artık geri vermem söz konusu bile olamaz, bu satıcılar neden yalan konuşurlarki, şimdi ben akşam gidip çatacam o yalancı herife, dükkanın dibine sokmassam ne olayım, tekrar teşekkürler

alleria

New member

xsinanx' Alıntı:
Er-Han' Alıntı:
evet sarı renkli lutino sanırım, ve söylediğiniz gibi tek ötüşü var, bayada kuvvetli bir carkklaması var oldukça cana yakın ve oyuncu bir kuş, günlük bakımlarını ihmal etmiyorum, birbirimize çok alıştık artık geri vermem söz konusu bile olamaz, bu satıcılar neden yalan konuşurlarki, şimdi ben akşam gidip çatacam o yalancı herife, dükkanın dibine sokmassam ne olayım, tekrar teşekkürler
Gruba hoş geldin dostum

Er-Han

New member

Zaten bahsettiğiniz davranışı erkek sultanın yapması imkansız. %99 dişi sultanınız ve erkek bir eş istiyor.
Pet shop a erkek lazım derseniz, o an için oradaki tüm sultanlar erkektir !!

xsinanx

New member

Er-Han' Alıntı:
Zaten bahsettiğiniz davranışı erkek sultanın yapması imkansız. %99 dişi sultanınız ve erkek bir eş istiyor.
Pet shop a erkek lazım derseniz, o an için oradaki tüm sultanlar erkektir !!
evet geriye %1 ihtimal kaldı :) oda mucize gibi birşey sanırım, iyi akşamlar dilerim

xsinanx

New member

erkek sultanlar kaç aylıkken değişik ses tonları ile kendilerini belli ederler ..? bunun minumum ve maximum süresi nedir dostlar..?

Er-Han

New member

Bakımlı bir erkek 3-4 aylıkken ufak ufak denemeler yapmaya başlıyor. Ama tam olarak geneli 6 aylıktan sonra farklı tonlarda ötmeye başlıyor.

xsinanx

New member

Er-Han' Alıntı:
Bakımlı bir erkek 3-4 aylıkken ufak ufak denemeler yapmaya başlıyor. Ama tam olarak geneli 6 aylıktan sonra farklı tonlarda ötmeye başlıyor.
Teşekkür ederim, Erhan.. yapacak bişey yok, bakacam artık..! her şeyin hayırlısı, ilgin ve alakan için çok sağol....

tacin

New member

dişi lutinolar çok değerli değil mi? neden erkek diye satıyorlar ki? üretim ve güzel kuşlar elde etmek için çok güzel bir cins diye biliyorum. yanlışmıyım? bende erkek diye aldım dişi galiba çün ki!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...