Kusumun gogsunden ses geliyor

Erdi154

New member
Yaklasik 2 aydir bende olan erkek grey bir sultanim var elden yem yiyor cikiyor dolasiyor fakat genellikle otmuyor sadece cagirma otusu denen cigliklar atiyor yanindan uzaklastigimda gecen elime aldigimda avcumla tuttugum zaman gogsunden tikirti gibi bi ses geldi 2 gun sonra tekrar elime aldigimda ayni ses geldi boyle biseyi kemirirmis gibi bi ses elimlede hissedebiliyorum bazende kendiliginden geliyo o ses gaga gicirdatmasi dgl gozlemledim boyle bi sorun yasayan varmi onceden ?

Cvp: Kusumun gogsunden ses geliyor

İç ve dış parazit için kullanılan ivermectine içerikli bir ilaç alın. Piyasada genellikle vilmectine bulunur. Veterinerlerde yada hayvan ilaçları satan yerlerde bulunur. Bu ilaç büyük ve Küçük baş hayvanlarda deri altıncan iğne ile kullanılır ancak biz göğüs kasına (emilim daha çabuk olduğu için) enjektör ile 2 damla damlatıyoruz. İlk aldığım sultan da tıkırtı yapıyordu bu uygulamayı yaptıktan iki gün sonra bu durum düzeldi. Aslında bu uygulamayı 6 ayda bir tüm kuşlara koruma amaçlı yapıyordum. Kuşu elinize alıp göğüs kısmına üfleyeyerek tüyleri aralayıp deriyi görünür hale getirin. Enjektöre çaktiğiniz ilacı 2 damla damlatıyorsunuz.

Sıkıntı olmaz. Bugüne kadar hiç sıkıntı yaşamadım. Damlattıktan sonra üfleyerek deriye dağıtmaya çalışın

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi