Kuşum sanırım hasta :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

z1rzOp

New member
selam aleyküm arkadaşlar. bu aralar kuşumda bi halsizlik söz konusu, neredeyse hiç ötmüyor:s bide ilk geldiğine göre fazla tüy dökmeye başladı. uçarken falan kuyruk tüyü kopuyor, kuyruğunda 3-4 tel tüy kaldı :huh: bide tüy renginde bi açılma var sanki :huh: yemesi içmesi normal, dışkı normal. bikaç resim ekleyecem, yaşını-türünü falan tahmin edersiniz. işi bilen arkadaşlar bi akıl verin lütfen. bu arada herkeze hayırlı bayramlar.

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
Cvp: Kuşum sanırım hasta :(

Dışkısı nasıl? Sürekli Uyuma Halindemi? Sık Sık Hapşırma vs varmı .. Resimler Gözükmüyor.

123zen123

New member

aklınıza fazla takılmasın kuşunuzum halsizliği uykusunun gelmesidir ve tüylerinin dökülmesi çok çırpınıyorsa olur benden bu kadar benm söylediklerim yetmez daha fazla bilgiye ihtiyacınız vardır bu konuda arkadaşlar size yardımcı olacaktır işallah az da olsa yaqrdım edebilmişimdir :f04:

z1rzOp

New member

resimleri hallettim kusura bakmayın bu konularda acemiyim. dışkısı normal, hapşurma falan yok. sürekli uyukluyor evet.

123zen123

New member

senin kuşun gribal enfeksiyon kapmış sıcakta tutulması lasm[hr]
umarım yardım edebilmişimdir :)

mahir

New member

benim mülayiminde yütleri döküldü kuyruk tüyleri ve rengindede bi açılma oldu ama dyer konuda hiç bir sıkıntısı yok ötüyor hatta pakize kur ötüşü bile yapıyor
yani tüy dökmede ve renk açılamsında sıkıntı yok

z1rzOp

New member

iyide bu dökülen tüyler ne kadar sürede çıkıyor? dünden beri buğday çimlendiriyorum, vitamin takviyesinide sıklaştırıcam, kafesede daldarı astım. gerek görürsem mama falanda yapıcam.

mahir

New member

o konuda bi bilgim yok ama vitaminli yiyecekler verebilirsiniz marul - çimlendirilmiş buğday - mama gibi

Hülya

New member

z1rzOp' Alıntı:
iyide bu dökülen tüyler ne kadar sürede çıkıyor? dünden beri buğday çimlendiriyorum, vitamin takviyesinide sıklaştırıcam, kafesede daldarı astım. gerek görürsem mama falanda yapıcam.
Tüy dökümünde kuşunuzun beslenmesine her zamankinden fazla özen göstermeniz gerekiyor.Vitamini çoğaltmayın hafta da 2 kere yeterlidir.Gerek görürsem değil bence hafta da bir gün yumurta maması verin havuç,yulaf verin yesin.Hafta da bir gün de havuçla mama yapıp verebilirsiniz.Kuşların tüylerinin çabuk ve güzel çıkması beslenmesi ile alakalıdır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...