Kuşum Kafes Tabanında Uyuyor

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Arkadaşlar merhaba sorunum şöyle benim 1 tane dişi sultanım var ve geçen yıl mart ayında ilk defa kızgınlık yumurtası yaptı 4-5 tane sonra normale döndü bizde sonra yine olmasın diye eylül de bir tane erkek aldık ama 1 ay birlikte olmalarına rağmen erkeği hiçbir şekilde kendine yanaştırmadı aynı tünekde bile durmadı erkek kur ötüşü yapıyor sonra sürekli yanaşıyordu ama o zaman da ısırıyordu yani eş tutmadı bizde mecbur erkeği geri verdik ama aralık ayının başından beri tam tamına 12 tane kızgınlık yumurtası yaptı şuan geceleri kafes dibinde uyuyor tünek de uyumuyor ve 12 yumurtadan sonra zayıfladı biraz ve iştahı azaldı bide bazı huyları değişti örneğin sabah ışıgı ile ötmeye başlar öğlen susar sonra ara ara uyur ara ara oyun oynardı ama şimdi sabahları ötmüyor öyle kafes dibinde bekliyor dışarı çıkartığım da uçması olsun enerjisi yerinde. İnstagram da bir kuş sayfası yumurta sıkışması olabilir dedi elimde kontrol ettiğimde bir sertlik vs hissetmedim ve dışkısı da güzel çok aşırı sulu yada katı değil.Ama yine de kafes tabanında uyuyor bide son 1-2 gündür gündüzler ide tabana iner oldu.Uyurken ve dışardaki halinin resimlerini de atacam daha dün çektim ikisini de.Son olarak yeni eş alma benim de aklıma geldi ama yine eşi beğenmezse ve daha da strese girer diye korkuyorum.Şimdiden için teşekkürler

Ekli dosyalar

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
İmkanınız varsa eş için kuşunuzu erkek papağanların olduğu yere götürün kendi seçsin eşini.Siz kafesten yumurtalarını aldığınız sürece yeniden yumurta yapacaktır.Sultan için 4 adet sahte yumurta edinin ve yumurtladığı yere koyun.Kafesin altında yatması normal bir davranış çünkü sürekli tünekte duramazlar ve ayakları yorulunca kafes altına inerler.