kuşlarım anlaşamıyor..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kabuss

New member
Merhaba arkaşlar sizden yardım ıstıyorum benim bir dişi sultanım vardı kızgınlıktan yumurtladı baktım olmuyor ona bir eş almayı dusundum ve aldım aldıgım erkegı dovuyo ve odamda gardolabın aynası var sureklı onun onunda bana cok alıstı elımdem kacmıyo beraber yıyoruz herseyı gelıyo yanıma ama aynadan vaz gecıremedım erkegı dayak ata ata kacırıyo ne yapmalıyım?

mahir

New member
Cvp: ACİL YARDIM LÜTFEN...

eyer kuşlarınızı eş yapacaksanız 1. ayna görmiycek kendise aşık olur yani aynadaki yansımasına ilgi duya bilir 2. siz ilgilenmiyceksiniz sadece yem su günlük ihtiyaçlarını yapacaksınız
eyer aşırı bir darbe varsa kuşları bi süre ayrı kafeslerde tutun aksi takdirde istenmedik sonuçlar doğa bilir

erkegi alır almaz yanına mı koydunuz?

eger böyle yaptıysanız erkegi dövmesi normal.

en az 2 3 hafta ayrı kafesler de birbirlerini görecek şekilde yanyana durmaları ve alışmaları gerekirdi.

aynayı tamamen yok edin.

Sidercoo

New member

bende erkek vardi bi disi aldim..gelir gelmez attim kafese sadece disi erkege dokunursa erkek gaga acior :D aksine bir sorun yok ..

sagocusero

New member

Dişi erkegi hemen kabullenmemesi normal. arkadaşlarımın dedigi gibi ilk önce ayrı kafeslerde tut gün geçtikçe yaklaştır 1 ay boyunca o ayın 20. gününden sonra Kafesleri birbirine yapıştır zaten onların birbirlerinle ilgiledigini görceksin durum hayla aynı ise. Erkegini degiştirmeni öneririm yoksa erkek boş kalır.. yani dişi döve döve öldüre bilir bu yüzden bu taktigi uygularsan iyi olur. ama dişi onu kabullenmezse. eş degiştirmen gerekicek..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...