Kuş taşlığı(kursağı) hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

farukbas77

New member
arkadaşlar kuş taşlığında taş oluşuyormu yoksa yediği taşlar direk taşlıktamı kalıyor bilmiyorum.Acaba ayrıntılı bilgi verebilir misiniz? Yardım ederseniz sevinirim.

bugrahan

New member
Cvp: Kuş taşlığı(kursağı) hakkında

kuşun taşlığında..yediklerini sindirmesi için kuma gereksinim vardır..kuş kumu sayesinde bu kum ihtiyacını giderebiliriz,Kum tanecikleri ve küçük taşlar, kuş tarafından yenilmekte ve midede
alıkonulmaktadır. Taşlığın kaslı duvarının hareketleri tohumları ve taşları
karıştırarak tohumların taşlar yardımı ile parçalanmasını sağlamaktadır.

farukbas77

New member

benim merak ettiğim o taşları yediği gibi taşlığa gidip ordamı kalıyor yoksa taşlardaki kalsiyumdan veya herhangi bir mineralden yararlanıp kuşun vücudumu taş oluşturuyor:huh:

Yediği taşlardan faydalanacağı kalsiyum vs çıkarta biliyorsa çıkartır tabiki. Düzenli olarak yediği taşları da sindirir. Taş stoğu bittikçe de yenisini yer.

Hülya

New member

peki kuş yemini çok yemesi zararlı mı? Cango çok fazla kum tüketiyor gibi geliyor da merak ettim zarar görür mü?

bugrahan

New member

CangomVeBen' Alıntı:
peki kuş yemini çok yemesi zararlı mı? Cango çok fazla kum tüketiyor gibi geliyor da merak ettim zarar görür mü?
hayır ihtiyacı olanını yer.fazlasını da dışarı atar zaten dışkıyla..

Hülya

New member

bugrahan' Alıntı:
CangomVeBen' Alıntı:
hayıriihtiyacı olanını yer.fazlasını da dışarı atar zaten dışkıyla..
sağol teşekkür ederim :) benim ki çok abur cubur yediğinden herhalde çok fazla tüketiyor :)

bugrahan

New member

yinede abur cubur pek tüketmemeli..sitemizde beslenme programı var.o programa da uymaya çalışın.sağlığı açısından.:)

Hülya

New member

abur cuburdan kastım yaptığım kraker ya da diyet bisküviler falan sebze ve meyve de çok seviyoruz biz :) dal darı unutulmaz tabi çekirdeği çok yemiyoruz ama biz :)

bugrahan

New member

bence krakeri tümden kesmelisiniz..bisküvi de pek bir sakınca yok ama kraker kimyasallarla yapıştırıldığı için zararlı..dal darı onu unutturur zaten cango ya:)

bugrahan

New member

kendi yaptığınız şeyler o güvenilmez petshop ürünlerinden çok daha iyidir..en azından nasıl ve hangi malzemelerle yapıldığını biliyorsunuz..kuşunuza bukadar önem verdiğiniz için teşekkürler:)

Hülya

New member

bugrahan' Alıntı:
kendi yaptığınız şeyler o güvenilmez petshop ürünlerinden çok daha iyidir..en azından nasıl ve hangi malzemelerle yapıldığını biliyorsunuz..kuşunuza bukadar önem verdiğiniz için teşekkürler:)
bende bizlere bu kadar cevap verdiğin için teşekkür ederim :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...