kuş kumunu yeme karıştırmak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Zeynep

New member
merhabalar, papağanlarım arasında yemlik kavgası çıktığından dolayı kuş kumu için ayırdığım yemliği boşaltıp içine yem doldurmak zorunda kaldım. şimdi kuş kumu için bir kap kalmadı. o yüzden yemliklere belli oranda kumu dökerek karıştırıyorum. sizce bu yaptığım doğru mu?? yoksa ayrı bir kaba mı koymalıydım? eğer öyleyse ayrı kabım yok ne yapmalıyım:))?

Noldor

New member
Cvp: kuş kumunu yeme karıştırmak

Şimdilik kumu yemlik içine koyman doğru olmuş.Fakat daha sonra ayrı bir kap alıp dökseler bile azar azar kum koyup kafeste bulundurmakta fayda var.Ufak mamalık diye yemlikler var onlardan bulursanız alın.Onları söküp atmakta zorlanıyorlar :) He birde kabı tünek altı olmuycak şekilde kafesin alt tarafına doğru asın boylarından biraz daha kısa yerde oldumu yukarı kaldırmakta zorlanıyordu benim sultancık o şekilde dökemiyordu.Belki buda işe yarar kolay gelsin.

Hülya

New member

Bende fikir vereyim :) Cango'nun en üstteki tüneğinin yanına asılabilir yemlik içerisine koydum hem kolay yiyor, hem içerisine pislemiyor hem de çıkartamıyor :)

Zeynep

New member

çoook teşekkür ederim, mutlaka alacağım o zaman. çay tabağı vs denemiştim üstüne çıkınca pat devriliyordu:)

farukbas77

New member

Yemlikleri yukarıda ki tüneklere koyabilirsiniz ama tırmanırken vs. dökebilir ama yemlik iyi oturtulmuşsa ve sabit duruyorsa devirme veya dökme olayları yaşamazsınız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...