kuş kumu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sagocusero

New member

sagocusero

New member
Cvp: kuş kumu

Saol :) [hr]
1 de Cafer ötüo fakat çok kısık bir ses tonunda onun sebebi nedir ? daha hayla çekindigindenmi ?? yoksa yavru oldugu içinmi ?

sagocusero

New member

Vivik vivik die ötüo ama aşırı kısık ses tonu bir sultan papagaına göre :S tabi sürekli deil az yapıo ve baya susuo :S iyi bişeymi kötü bişeymi anlamadım hafif melodik gibi ötüo direk vikkk die bagırmıo.

sagocusero

New member

Tv fln açıp içeri gidiyimi ozaman yoksa sesiz sakin ışıklar yanık bırakıyımı :) ilk ötüşünde kısık oldugu için korktum sesimi kısılmış fln :) hangisini yapıyım Tv açiyimi Ve ya müzik . veya sesiz ışıklar açık bırakıp içeri gidiyimi :) o ötükçe bende ıslık çalıom :d onla konusuom susuo :)

Kuş yeniyse ötmemesi ya da az az kısık kısık ötmesi normaldir. zaman tanıyın. Zamanla ortama alışınca öter. Hele ki erkekse çok öter dişi ise tonu biraz daha yükselse de çok fazla ve çeşitli ötmesini beklemeyin.

Kunal87

New member

Can yavru kusun nasıl ötmesini bekliyorsun anlamadım. Bekle biraz cok acele ediyorsun. Kuşun ishal falan oldugunu sanmıyorum devamlı farklı seyler veriyorsun. ben sana 2 hafta müdahale etme demiştim.

serkan1

New member

acele etme alışsın bi sana bende kemal abiden aldım kuş ilk başlarda ötmez alışsın sana bi sabhları uyandırcak geceleri de uyutmicak başın şişçek ötmesinden :) ortam değişikliğinden sıvı yapıyo olabilir suyuna 2 damla elma sirkesi ya da limon koyabilrsin ;)

farukbas77

New member

Evet birde yaza göre daha az öterler keyifleri pek yerinde olmadığı için ortamın sıcaklığına ve ışığına görede değişebilir sıkıntı yapma.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...