Kulucka Yatma Hakkında?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
merhabalar , kusura bakmayın sizi rahatsız ediyorum. ama yardımcı olursanız sevinirim. 2 tane sultan papagan aldım. altlarında 3 yumurtaları vardı. şimdi kafama takılan bazı sorular var. sultan papaganlar ilk yumurtayı yapar yapmaz mı kuluçkaya yatarlar yoksa biraz beklerler mi? benim aldığım papaganlar aldığımdan beri hiç yumurtalarının üzerine g.tmediler. acaba tüm yumurtalarını yaptıktan sonra mı kuluçkaya yatıyorlar. bilmiyorum. iki gündür çok üzülüyorum. papaganların yeri değiştidemi böyle oldular diye. bilmyorum ne yapmam gerek. yumurtalarını acaba terk mi ettiler yada hala oturmadılar mı ? bilgin varsa lütfen paylaşırsan sevinirim.

Kunal87

New member
Cvp: acil yardım

merhabalar
Biz yardım için burada toplandık. Benim kanaatimce yer değişimden dolayı yumurtları terk etmişlerdir. 1 2 saat zaten yatmazlar ise embriyo ölür.Eve getireli nekadar oldu? kaç yumurta var? ve geldikten sonra hiç yumurta oldumu?

dün 16: 00 gibi getirdim. bugünde oturmamışlar. şimdi bana bakıp duruyorlar. :mad: bilemiyorum. ne yapmalıyım. bugün bir kuşçuya sordum 3-4 gün bekle dedi. sence ne yapmalıyım.hala 3 yumurtaları var.

Kunal87

New member

dünden beri embriyo ölmüştür diye düşünüyorum. Ama sen karıştırma ve elleme rahatsızda etme yumurta maması yap ve vitamin ver belki yatarlar veya tekrardan çiftleşme evresine girerler

yumurta maması yaptım. erkek çiftleşmek istiyor. fakat dişi sürekli kaçıyor. yanlarındayım ama onlara karışmıyorum. benden de çok çekinmiyorlar. sence tekrar oturduklarında yumurtaların kurtulma şansı var mı ?

Kunal87

New member

bana göre yoktur. bende 3 4 gün daha bekleyin sonra bakın yumurtalarda artış yok yatmada yok yumurtları alın ve ozman dişi tekrardan çiftleşecektir.

sizde sultan mı besliyorsunuz.

başka çiftlerde vardı ama ben yumurtalı diye bunları aldım. bunları satan kişi neden bu günaha girer onuda anlamadım. yazık değil mi bu kuşlara. böyle olacağını biliyorsa keşke vermeseydi diyorum. bilmiyorum. ama kuşçuyu da kınıyorum. bakalım 2-3 gün daha bekleyecem dediğin gibi yumurtlarsa vede oturusa karışmayacağım. değişiklik olmazsa artık müdahale ederiz. hayırlısı. seni yordum kusura bakma.

Kunal87

New member

Yok ne demek herzaman yardım ederim. Evet bende hobi olarak 4 senedir sultan üretiyorum.
Kuşlarınızı merak ettim böle dediginiz için resimlerini koyarmısınız?

kibarlığınızdan dolayı teşekkürler. 2 sarı sultan. birde dişinin kafasında kellik var. bu normal mi? satan kişinin dediğine göre 3 kez yavru almış.

Kunal87

New member
Cvp: Kulucka Yatma Hakkında?

söyledikleriniz yetmez resimleri gereklidir yüz ve ayak resimleri. Kellik ise normal ama her kellikte normal değil düzeyi önemlidir. siz resim atın bir bakalım

Kunal87

New member

Bi takım resim yükleme siteleri var oraya yükleyebilirsiniz. Yada yeni konu açın en altta resim yükleme butonu var.Admin konuları birleştirecektir.

Mehmet

New member

kemal abi durumu özetlemiş dişi kuş halsiz kalmasın sen ona mama ve vitamin takviyesi yap :)

Şimdi ilk olarak aklıma gelen aldığınız kişi bu kuşların altına yumurtaları kendisi koymuş olamaz mı ? Bazı uyanık üreticiler ellerinde ki verimsiz çiftleri altına başka kuşların yumurtasını koyarak satıyor. Bazıları da çiftleşmede bir türlü başarılı olamayan kuşlarını boş yumurtalarıyla çaktırmadan satıyor. Eğer kuşlarınız yumurtaların üzerine bahsettiğiniz gibi uzun süreler yatmadıysa muhtemelen embriyolar ölmüştür. Siz önce yumurtaları bir kontrol edin bence. İlk olarak bakın bakalım yumurtalarda her hangi bir damarlanma ya da haraket eden birşey var mı, yoksa baya marketten aldığın tavuk yumurtası gibi sarısı beyazı normal duruyor mu. Öncelikle yumurtaların durumuna bi bakalım. Çünkü zaten boş olan yumurtaların üzerine sultanları yatırmanın da bir anlamı olduğunu düşünmüyorum. En azından yumurtalar boşsa alırsınız ve gözünüzün önünde çiftleşirler bakarsınız başarılı bir çiftleşme oluyor mu olmuyor mu vs diye. Ayrıca dişinin ilk yumurtası mı dişi yumurta yapabiliyor mu vs gibi detaylar da açıklık kazanmış olur.

hala oturmuyorlar. bu aralar erkek dişi ile kavga ediyor. dişiyi yumurtalarını üzerine çekmeye çalışıyor.[hr]
bence bu yumurtaların işi biti.

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar

Hayırlısı Olsun :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...