Kraker Yapımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hülya

New member
Benim Cangom çok seviyor belki sizinde işinize yarar diye paylaşmak istedim.

Bir sitede buldum deneme amaçlı yaptım.Cangom kraker sayesinde bana alıştı.Dal darı yerine kraker kullandım yani.Krakeri gördüğü zaman bambaşka bir kuş oluyor..

Ballı kraker
Bu krakerin benzerlerini petshoplardan da alabilirsiniz. Ancak petshoplarda satılanların evde yapılan bu kraker kadar sağlıklı olmaları düşünülemez. Bu krakerleri normal dönemde Dal darıya alternatif olarak kullanabilirsiniz.

Yapılışı ise gayet basittir. 20gr Un, 1 Yumurta, 1 Yemek kaşığı bal ve 20gr Kuş yemini bir kaba koyup iyice karıştırın. Macun kıvamına gelen karışımı hafif yağladığınız fırın tepsisine istediğiniz şekillerde koyunuz. (ben küçük kurabiye kalıplarında yapıyorum) 180 derecede 3 dakika ısıtılmış fırına sürüp 10-15 dakika pişirin. Soğuyunca tüketime hazırdır. [Alıntıdır.]

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
Cvp: Kraker Yapımı

Teşekkurler... Pet Shoptakiler Kimyasallar ile yapıştırılıyor bu yüzden zararlı evde yapılan hem taze hem ne oldugunu biliyorsunuz hem sağlıklı...

Hülya

New member

Önemli değil bilgi paylaşmak içindir. :) siteye baktım göremedim tarifi yazayım dedim.Umarım işlerine yarar hayvan sever arkadaşların.

Hülya

New member

Sultan2' Alıntı:
Anladım.Bu tariften 1 tane mi çıkıo yoksa büyük küçük şekil yapmayamı bağlı.
yok senin ayarlamana bağlı olarak çıkar ben midi fırın tepsisine yağlı kağıt serip üzerine 5-6 adet dikdörtgen şekil de ayarlıyorum her gün bir kraker veriyorum bir hafta yetiyor doğal olarak.Nemli olmayan bir yerde aynen kurabiye gibi muhafaza edersen bir sıkıntı olmuyor.[hr]
msgokyuzu' Alıntı:
Hoşuma gitti ilk fırsatta yapıcam...:anlastik:
Tavsiye ederim Cango'nun hayır diyemediği tek yiyecek :) bu kraker sayesinde 3 günde aramızda ki buzlar eridi :)

Hülya

New member

Sultan2' Alıntı:
İnş. Yağlı kağıt yerine yağ sürsek olur mu ?
hiç denemedim tepsiye sürdüğün yağın zararı olur mu bilemem :) ama içinde yağ olmadığı için yağ sürmezsen ya da yağlı kağıt kullanmazsan çok zor çıkartırsın onu söyleyebilirim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...