Korkuttu mu vb. Kafamdaki ?

Lutinos

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Muhabbet Kuşu
Arkadaşlar aldığım Lutino erkek sultan papağanın ile güçlü bir bağım vardı kafesin içinde benle oynamaya çalışırdı...Tatile geldik bir akrabama artık dedim parmağına çıkar
diye parmak kafeste yaklaşıyor baktım tepki yok gelir diye düşündüm gelmesi için ayağına değince korktu kaçtı devam ettim aynı şeye ama durum kötüleşti eskiden elimden baya yem yerdi artık anca dal darı yiyor normal yemden max 3 tane alıp bırakıyor 3 ay oldu alıştırıyorum ama dal darıyı parmağının gerisine koyunca geliyor yiyor ama içeri dal darısız sokunca elimi korkuyor kaçıyor n'olur yardım edin 3 ay oldu hala evcilleştirme sürecini tamamlayamadım😖😭

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
Sorununuzu tam anlayamadım. Güven kaybı gibi bir sorun oluşmuş.

Lutinos

New member
Evcil Hayvanınız
Sorununuzu tam anlayamadım. Güven kaybı gibi bir sorun oluşmuş.
Bu sorun nasıl çözülür nasıl güven kaybı düzeltilir nasıl parmağıma alırım?😥 Sadece darıyı parmağımın ardına koyunca çıkıp yiyor. Gerçekten 3 aydın çok uğraştım pes etmedim genlerine kadar araştırdım lütfen yardım ein😥

Lutinos

New member
Evcil Hayvanınız
Güven kaybı ile hiçbirşey bulamadım düzeltmeyi bilmiyorum lütfen yardım edin😰

Lutinos

New member
Evcil Hayvanınız
Eğer etkili olan güveni geri kazanmak için bildikleriniz varsa lütfen yazın😥

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
İlk papağanızı nasıl sahiplendiyseniz öyle davranın.
Size ve ortama alışması için ona zaman verin. Kafes temizliği, yem ve su değişimi haricinde elinizi kafese sokmayın ve onu kafes dışında çıkarmayın. Sonra yavaş yavaş sevdiği yiyecekleri elinizle vererek alıştırabilirsiniz.

Lutinos

New member
Evcil Hayvanınız
İlk papağanızı nasıl sahiplendiyseniz öyle davranın.
Size ve ortama alışması için ona zaman verin. Kafes temizliği, yem ve su değişimi haricinde elinizi kafese sokmayın ve onu kafes dışında çıkarmayın. Sonra yavaş yavaş sevdiği yiyecekleri elinizle vererek alıştırabilirsiniz.
Bu benim ilk papağanın zaten. Size ve ortama alışması için zaman verin dediğiniz dal darı vererek kafesin dışından çekirdek vererek mi? Ve ne kadar zaman tanımadığım? Eğitimi nasıl vermeliyim(bildiğiniz en ince detaya kadar anlatırsanız daha iyi olur benim için) Biliyorum çok fazla şey sordum ama gerçekten öğrenmek istiyorum😐

Lutinos

New member
Evcil Hayvanınız
Ve yazmayı unutmuşum güven kaybında eskiden yaptığı hareketlerin kaç tanesini yapmaz yani nasıl anlarız?