KENDİ İMKANLARIMLA YAPMIS OLDUGUM KAFES

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tebessum01

New member
ILK ÖNCE SALMA YAPMAK ISTEDIM MARANGOZLA ANLASDIM FELAN GENIZ BUYUK BIR SEY OLSUN AMA MADDI OLARAK BOYUT BUYUYUNCE YAPMAK ISTEMEDI.BU DEFA FIYAT YUKSELDI BU KEZDE BEN YAPTIRMAK ISTEMEDIM. PVC OLACAKTI ODA SAGLIK ACISINDAN BU İŞDE DENEYIMLI OLAN KEMAL BEY TAVSIYE ETMEDI KUCUCUK KAFESIN ICINDE SAGA SOLA BILE DONEMIYORLARDI EN SON BEN ALDIM ELIME MALZMEYI. HANIMDA TEMIZLIK ACISINDA KAFESDE SIKINTI OLUYORDU UMARIM BEGENIRSINIZ SURASI SOYLE OLSUN DIYEN VARSA SAYET FIKIRLERE ACIGIM ELIMDE OLAN BIR IMKAN VARSA YAPMAK DAHA DA MUTLU EDIYOR BENI HIC BIR SEY HAZIR ALMADIM MERDIVENLER DAHIM HEPSINI KENDIM YAPTIM. YAZA KUCUK BIR ODAN VAR KILER TARZI ISITMA SISTEMI OLMADIGI ICIN KULLANAMADIM BU SENE KISMETSE SENEYE ORAYA SALMA SEKLNDE BAKMAYI PLANLIYORUM. BUGUNDE ORTA BOY KAFESIN ICERISNE DUT AGACINDAN OLUSAN 4 5 DAL SAGA SOLA ACILAN BIR DAL BULDUM KURUTUYORUM SIMDI DAHA SONRA DEZENFEKTE EDİP ONU DA İÇERISINE OYUN ALANI YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUM

tebessum01

New member
Cvp: KENDİ İMKANLARIMLA YAPMIS OLDUGUM KAFES

Bende DIyorum Bu MErdıvende Ne Var Ikısı BIrden Merdıven Son basamagında Beklıyorlar :):)

tebessum01

New member

Arka Kısımdakı O kadar genıs olmasa da sureklı onu kullanıyorlar alıstılar orada bazen goruyorum ılk once ıcıyor sonra banyo yapıyor. DIgerı sadece suluk olarak kullanıyorum. elma sirkesı derken ne kadar koymam lazım su mıktarı sureklı o derecede dolduruyorum.
tunek yarın ılk işim olacak . Yorumlarınız İçin Tesekkur ederım Olmazsa bıraz daha genıc bır kab da koyabılırım. hemen arkalarında kalorifer var soguk konusunda sıkıntımız yok çok sukur. Bol bol Banyo Yapıyorlar

Hülya

New member

Elma sirkesi ile ilgili bir konu var sitemizde http://www.sultanpapaganlari.com/Konu-elma-sirkesi.html?highlight=elma+sirkesi okuyarak bilgi edinebilirsiniz.Haftada bir hatta 15 günde bir defa vermeniz yeterlidir.

yakamoz33

New member

Bence çok başarılı olmuş bir iki takviye ile daha da güzelleşebilir. Örneğin içne küçük bir oyun alanı tarzı birşey olabilir.

tebessum01

New member

CangomVeBen' Alıntı:
Elma sirkesi ile ilgili bir konu var sitemizde http://www.sultanpapaganlari.com/Konu-elma-sirkesi.html?highlight=elma+sirkesi okuyarak bilgi edinebilirsiniz.Haftada bir hatta 15 günde bir defa vermeniz yeterlidir.

bilgi için tesekkur ederim.okudum ama yınede ölcu kısmında takıldım :(:( Kullanmıs oldugum suluk ortalama 250 ml kadar 100 ml belkı bıraz daha fazla su var bu sekılde damla olarak mı damlatım çözemedım zararı dokunsun istemıyorum.

Hülya

New member

Rica ederim ölçü konusunda şöyle yardımcı olayım belki işinize yarar normal suluklara 1 damla damlatıyorum ben her hangi bir sorun olmadı bugüne kadar.Ertesi gün hemen değiştiriyorum ama bir günden fazla tutmuyorum.

tebessum01

New member

Ben Azalsada Azalmasada Her gun Sabah Kahvaltıdan sonra işe gıtmeden Hem Yemlerını Hem suyunu Degiştitiyorum Aksam Gelır gelmez ilk işim Kontrol etmek ters gıden bır sey olmaması konusunda. ara Sıra vitaform kullanıyorum.bir hafta verıyorum 1 ay sonra tekrar 1 hafta verıyorum.Bugun Sımdı Ilk önce Yuvalık önune Bır tane Tunek uzun Oyun alanı ıcınde Elımde Agac dalım var fakat önce kurumasını beklıyorum dezefente edıp oyle yapmak İstıyorum.

Hülya

New member

Vitamin konusunda naçizane uyarım olacak (yanlış anladıysam özür dilerim ) hafta da 2 kere vitamin vermeniz daha iyi kış mevsimi için..Meyve-sebze yiyorlarsa bir kere de yeter.Arka arkaya her gün vitamin vermek iyi değil diye biliyorum.

mahir

New member

çok güzel olmuş elinize sağlık
nasıl yaptınız neler kullandınız onları yazsanız iyi olur

tebessum01

New member

Uyarınız Icın Tesekkur ederım. Sabah Aradım Veterıneri Ben yanlıs anlamısım AYda 1 hafta Vermenız yeterlı derken Hafta da 2 Defa Seklındeymiş Bu sekılde Ayda 1 hafta Yapıyormus Uyarınız İçin Tesekkur ederım. Meyve Sebze Her gun Verıyorum Özellıkle Biberi Cok sevıyorlar Kara lahana Havuc. elma Rendelıyorum bugday çimlendırdıgım zaman özellıkle içerısıne katıyorum.Marul Kaynamış Patates veya Fırına Verıyorum Köz üzerınde Ortadan kesip verıyorum .yumurta mamasını pek sevdıremedım Acıkcası Mama verdıgım gun sadece muhabbet yemi ve yumurta maması koyuyorum sabah erkenden Dıgerılerını cıkarıyorum yoksa o gun mamayı yemıyor aksama almak zorunda kalıyorum.mecbur kalınca yemek zorunda kalıyor :):) ılk baslarda bal darı çok severlerdı baktım kı sebze meyve dıgerlerıne hıc yaklasmıyorlar bu sebeple kaldırdım haftada 1 tane bazen 2 haftada bır tane Dal darı merak edıyorum hıc almadım aradım petshoplarda ama bulamadım netten baktım satanlar var fakat ne derece nasıl gelıyor bılmıyorum bu sebeple almadım alabılcegım guvenılır bır sıte varsa onu da almak ıstererim. gecen bır yerde okudum küçük bir bahce tarzında toprakla felan bu defa hıjyenık olmakdan cıkıcak gıbıme geldıgı için tereddutte kaldım bu tarzda bır sey yapan arkdas varmı bılmıyorum olursa bılgı verırse cok sevınırım.

mahir

New member

burdan siperiş edebilirsinz http://www.juenpetmarket.com/urun_detay.aspx?kat=162&urn=2668

Hülya

New member

Rica ederim sizi tebrik ediyorum kuşlarınıza bu kadar önem verdiğiniz için.

Bal darı dediğiniz petshoplarda satılan ballı krakerler ise onu vermeyin derim kimyasallar ile yapıştırıldıktan bal ile alakaları yok. http://www.sultanpapaganlari.com/Konu-kraker-yapimi.html bu adreste benim de yapıp güvenle Cango'ya verdiğim kraker tarifi var bunu yapıp verebilirsiniz.

Netten alışveriş yapmadım hiç ama diğer arkadaşlardan duyduğum kadarıyla http://www.juenpetmarket.com/ bu site güvenilir diyorlar bir bakın derim.

Toprak konusunda tecrübem yok bende cesaret edemedim denemedim temizliğini sağlamak kolay olmaz diye düşünüyorum.

mahir

New member

ben çicekciden hazır toprak aldım yıkadım kurttum 1 hafta bekledi sonra ona muhabbet yemi attım yeşilldendi büyüdü baya sonra onu kafesin yanına astım kuşları her saldığımda direk oraya gidiyorlardı otlarla oynamayı çok seviyorlar :D ama artık yapamıyorum kışın çıkarmı bilmediğim için ama yazın darıda yetiştircem bi ara onuda yaptım ama balkonda olduğu için güvercinler üzerine yatmış ve yemişler :D :D

tebessum01

New member

8 tane uzun kalın tahta marangozdan aldım Esnafımız Oldugu için ucret ödemedım
3 tane pvc cıden kompazıt aldım elınde kalan dıger işlerden parca parca 10 tl
vida aldım 2 tl
4 metre kafes telı metresı 1,5 tl =6 tl
6 metre sıneklık 1 tl =6
4 tane tekerlerk 50 krş = 2 tl
mentese kılıt =4 tl

BAsks bır malzeme yok ufak cıtalar vardı onları caktım etrafına. yapım basıt dı zorlanmadım 3 4 saat 2 arkadas ıle yaptık beraber.
kayak dusunun ıkı tane altta ıkı tane ustte ılk once asagı tarafın uzerıne 4 tane dıkme seklınde tahtaları caktk daha sonra ters cevırıp dıger tarafına dıkdortgen seklıne geldı daha sonra kompazıt pvcden aldım parcaları yanlarına vıdaladık.orta ve arka kısmına tellerı bırımız gerdıdık dıgerımız cıta ıle vıdaladık ondan sonra ters cevırıp asagı kısma yanı yabanına kompazıtı vıdaladık daha sonra 4 tane ayak taktım altlarına tekelerlek en son ıse sıneklık telı cektım dısarıya pisligi çıkmasın dıye sadece kafes temızlıgı yapıyorum hem hıjyenık oluyor hem hanımla anlasıyoruz :):):)sorun cıkmıyor.bunları sadece caktım yerıne o kadar basıt bır o kadarda kolay dı sadece bıraz zaman aldı maddıyat olarak hesapladım hıc kendım yaptıgım daha hosuma gıttı 3 4 esnafa yatırmak ıstedım 250 tl istedıler yani alakası bıle yok herkez ımkanı ıle yapabılır yerı oldukdan sonra.bana çok düşük bir malıyetı oldu artık kısmetse bırde dayı olabılırsek ne mutlu bıze :) daha önce dıger kafesınde çiftleşiyorlardı. burda daha göremedım 1 ay oldu hemen hemen ama artık yuvaya gırıp cıkıyorlar. erkek kur yapıyor beklıyoruz artık baska care kalmadı.elımde ımkan bu kadarına yettı elımden daha da fazlasını yapmak ısterdım ama olmadı kendım bır sey ler yapmak benı daha da mutlu edıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...