kaşınıyor !!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

elifcik_908

New member
kuşum sürekli kaşınıyor nette biraz araştırma yaptım bitlenmiş olmasından korktum genelde kanat altı ,kuyruk kısmı, boynu ve karın bölgesini kaşıyo :S ben geldiğinde araştırdım kuşum erkek ve erkek sultanlar kaşınmayı severmiş diye okudum ve kale almadım 6. günümüzdeyiz 2 gecedir cok kaşınıyodu sprey sıktım iyi geldi ama hala kaşınıyo acaba stres mi parazit mi ??

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
Cvp: kaşınıyor !!!

Kaşınması Normal ..Sultan papağanları Zaten günün cogunu tüy bakımı yaparak geciriyorlar Sadece Erkek Sultanlar Kaşınmayı seviyor diye birşey yok dişilerde sever...Kaşınırken bagırma tarzı sesleri inleme vb gibi sesler cıkartmıyor ve derisi yüzcek kadar yapmıyorsa sorun yok demektir banyo yapmasını sağlayın

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar

Cok Normal bu hareketler Her Sultan papağanı yapar..Köklerini felan temizler bakım yapar vs Normaldir Yani..

brt

New member

Size tavsiyem çok şüpeleniyorsanız geceleyin bulundugu ortamın ışıgını bir anda yakarak kafesini,tüneyini ve kuşu iyice gözlemleyin benim yakın zamanda başıma geldi çok şükürki kurtulduk asalaklardan ama bide bana sorun onu bu arada spreyi dikkatli kullanmanı tavsiye ederim :s

elifcik_908

New member

teşşkür ederm. aslında az önce kafesten cıkarıp elimde tutarken anladım ki öyle bir sey yokmus paşamı aldığım yerde herhalde üzerine yem atmış gelenler, hayvan kaşınıp duruyodu parmağımda dururken birden silkindi ve üstündekiler bir anda fırladı hepsi yem yavrum yazık kaşınıp duruyodu şimdi rahat ve güzel bi şekilde uyuyo :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...