Kalamar kemiği hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cvp: Kalamar kemiği hakkında

farukbas77' Alıntı:
Arkadaşlar papağanıma kalamar kemiği aldım fazla yemesinde veya istediği kadar yemsinde bir sorun var mı?
Hiç bir sorun yok. İhtiyacı kadar yer. Fazla da yese dışkıyla atar sorun olmaz.

Hülya

New member

Elaman' Alıntı:
bende bir şey sorsam kalamar kemiği ile ilgili olarak , sürekli yem aldığım yerden kalamar kemiği alayım dedim ama önermedi..kullanma dedi onun için de tuz var kuşların metabolizmasını bozuyor dedi bende babam da şaşırdık böyle bir şey gerçek mi ?

bugrahan

New member

CangomVeBen' Alıntı:
Elaman' Alıntı:
bende bir şey sorsam kalamar kemiği ile ilgili olarak , sürekli yem aldığım yerden kalamar kemiği alayım dedim ama önermedi..kullanma dedi onun için de tuz var kuşların metabolizmasını bozuyor dedi bende babam da şaşırdık böyle bir şey gerçek mi ?
onu size kim sölemişse saçmalamış desek yeridir..kalamar keöiğinin hiçbir zararı yok,aksine yararı vardır.yem aldığınız yerlerde dahil bu konulardan pek anlamıyorlar.onların söylediklrine uymasanız daha iyi..onlara soracağınıza gelin bize sorun.:D

Hülya

New member

bugrahan' Alıntı:
onlara sormaya gitmedim :) almaya gittim o öyle söyledi biz babamla kuşlara zaten sürekli veriyoruz dediğim gibi babam da bende şaşırdık zaten ama kafam da soru işareti oluştu sizlere sorayım içim rahatlasın istedim :) teşekkür ederim

bugrahan

New member

tamamdır..yinede onları sölediklerine kulak asmayın derim,kuştan hiç anlamayn insanlar var.bizim amacımız burda bilgilendirmek:)

Aldığınız kalamar kemiğini önce güzelce yıkayın. Hatta açıkta satılıyorsa tuzla ovun kırılmadan iyice durulayın ve kurumaya bırakın. Akvaryumcularda hangi mikroplar hamam böcekleri vs vs neler bulaştırır bilinmez temkinli olmakta yarar var. Hatta aldığınız tüm kafes malzemeleri suluk yemlik vs için de bu geçerli.

gorkem87

New member

yaa balık kültürüm fazla yokk. mürekkep balığınla kalamar balığı aynımı. çünkü almak için gittiğimde mürekkep balığı diye soruyorum :huh:

Halk arasında bu ikisi birbirlerine çok karıştırılırlar. Çoğu kişi ısrarla aynı şey olduklarını bile iddaa eder. İkisi de decapoda(10 kollular) takımının üyeleri olmasına rağmen mürekkep balıkları sepiidae familyasının sepia officinalis türüdür, kalamarlar ise loliginidae familyasının loligo vulgaris türüdür. Özetle ikisi de akrabadır ve birbirlerine çok benzer özelliklere sahiptir fakat aslında tam olarak aynı şey değiller.

gorkem87

New member

Elaman' Alıntı:
Halk arasında bu ikisi birbirlerine çok karıştırılırlar. Çoğu kişi ısrarla aynı şey olduklarını bile iddaa eder. İkisi de decapoda(10 kollular) takımının üyeleri olmasına rağmen mürekkep balıkları sepiidae familyasının sepia officinalis türüdür, kalamarlar ise loliginidae familyasının loligo vulgaris türüdür. Özetle ikisi de akrabadır ve birbirlerine çok benzer özelliklere sahiptir fakat aslında tam olarak aynı şey değiller.
kuşlar üzerindeki faydaları aynımıdır yoksa mürekkep balığı kemiği diye kalamar kemiğimi satıyorlar .

İkisinin de muhteviyatı aynı şahsi görüşüm kalamar daha küçük olur. Mürekkebin kemiği daha büyük ve kalın olur. Kalamar kemiği ya da mürekkep kemiği al fark etmez. Ayrıca ben pişirmelik almaya gidiyorsun sanmıştım :D.[hr]
Şundan yakalamak lazım bir tane 10 yıl yeter bundaki kemik :D
http://www.timeturk.com/tr/2008/04/30/devasa-gozlu-murekkep-baligi.html

Bu arada şaka değil devleri var balinalar çok derinde avlayıp yiyor. Bilim adamlarınca henüz o devlerden canlı olarak ele geçirilemedi. Artı insana saldıran deli bir savaş makinası bu canlılar. Tam anlamıyla avcı yaratıklar. Dalarken mürekkeplere denk geldiğimde hele ki çiftseler resmen kafa tutuyorlar.

gorkem87

New member

balık hiç sevmiyorum aslında kuşlar yedikce canım çekiyor :D yakında bende başlarım sabah kahvaltısı çekirdek öğlen yemeği yumurta maması akşama kalamar kemiği esliğinde rokalı salata :gulumseme:

gorkem87' Alıntı:
balık hiç sevmiyorum aslında kuşlar yedikce canım çekiyor :D yakında bende başlarım sabah kahvaltısı çekirdek öğlen yemeği yumurta maması akşama kalamar kemiği esliğinde rokalı salata :gulumseme:
Hayırlı işler :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...