Kafese Suluk Takma Hakkında Yardım?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nurcibrahim

New member
arkadaşlar aşşagıda linkini verdiğim kafesi kullanıyorum ancak tel aralıklarına uygun suluk bulamıyorum... bulabildiğim tüm sulukların maşası (suluğu tutması için tellerin arasına sıkıştırılan plastik tutacak) kafes tel aralıklarına küçük geliyor.

bu konuda yardım edebilecek olan var mı?

http://www.juenpetmarket.com/urun_detay.aspx?kat=165&urn=8282

ceritici

New member
Cvp: Kafese Suluk Takma Hakkında Yardım?

İbrahim bey bu kafeslere muhabbet kuşu sulukları küçük gelir o yüzden yapmanız gerek kafesin içinde bulunan beyaz kaplarla su vermeniz.

Noldor

New member

Tam olarak bu kafes olmasada bende buna benzer sarı galvaniz bi kafes kullanıyorum.Tam göremedim ama hatırladığım kadarıyla bu kafesinde yan telleri dik olması gerek.Benim kullandığım gaga suluklar var onların büyük boylarından alırsanız rahatlıkla kullanabilirsiniz.Zaten galvaniz teller çok sert olmuyor hafif şekil alabiliyor dediğim suluklarında ucu plastik olduğundan biraz onlarda zorlamayla küçülebiliyor. Ayrıca kafesin teline bir kere taktınızmı o kendi şeklini aldığından bir dahakinde sorun çıkarmıyor.Buyrun resimlerinide ekliyorum umarım yardımcı olabilmişimdir.
http://i56.tinypic.com/25h5k.jpg
http://i54.tinypic.com/wmhu34.jpg
Yalnız yinede telleri çok zorlamayın yazdığım gibi galvanizlerin pek sağlam olduğu söylenemez takarken dikkatli olun yoksa bir bakmışsınız elinizde kalmış :)

bosveerr16

New member

benim kafeside yana doğru demırlı suluk olmuyo kucukler oluyo muhabbet kuslarınkı ondanda rahat ıcemıyor bende yemlıklerın bırını suluk yaptım ondan ıcıyo alıstı

fatmaa

New member

ben büyük boy kafes kullandıgım için bendede aynı sorun oluyordu ama sulugu telle bagladım çok güzel oldu 3 senedirde öyle kullanıyorum tavsiye ederim

Zeynep

New member

ben bu kafesi kullanıyorum ve iki tane suluğum var. nasıl bulamadınız ki ::nasil:

wisecancer

New member

Aynı kafesin farklı markasından var bendede suluk konusunu salma sulugu denilen suluklardan alarak çözdüm sulukta tırnaklar oluyor hem içten kafes telleri uygunsa distanda takilabiliyor ben içten kullanıyorum suluguda 3 tlye aldim

polat

New member

Selamlar,İbrahim Kardeşim;
Benimde büyük kafese geçtikten sonra böyle bir sorunum oldu ve internet dahil bütün bildiğim pet shopları gezdim kesinlikle bu kafes için suluk bulamadım.Benim de sana tavsiyem olacak ben şuan bunu yapıyorum.Kullanımıda çok kolay.Bildiğimiz kalın paket lastiklerini suluğu takmak istediğin tellerden birine lastiği ikiye kıvırarak kopartmadan geçir suluğun su içme bölümünü kafese durmasını istediğin yere tak üst de kalan tepe kısmında çapraz şekilde lastiği geçir sımsıkı tutuyor.ilk başlarda papağanlarım bunu kemirir kopar düşer diye uzun süre gözlemledim ama üç aydır kullanıyorum bir kere bile kemirmediler.Ayrıca çıkarıp takması çok kolay hergün suluğu çıkarıp taktığını düşünürsek bir şeylerle sabitleme yerine bunu kullanmak çok rahat ben açıkcası rahat ediyorum.Kolay gelsin.

ßiLaL

New member
Cvp: Cvp: Kafese Suluk Takma Hakkında Yardım?

ßiLaL' Alıntı:
Bugün yazılan mesajda ben kafes fotoğrafı göremedim sanırım sizin bahsettiğiniz eski mesajdaki kafes :)
Sanırım mesajım anlaşılmadı.İlk konu yorumuna bakarsanız konu üzerinden bayağı bir vakit geçmiş.

Yeni bir sorusu olan üyelerimiz yeni konu açarak dilediği şekilde sorununu dile getirebilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...