Kafese Girmiyolar !!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hankotsu

New member
Daha öncede sultanalrımı anlatmıştım 2 gün önce kafeslerini bi güzel temizleyim dedim.Sultanalrı kafesten çıkardım odada uçuştular ilk işte sonra 2 side güvenli bi yerde durunca kafeside aldım odadan çıktım.1-2 saat temizledim geldigimde 2 kuşda kafesdeki yemlikleri ve sulugu koydugum yerde duruyodu.Yemligi sulu aldım tkatım kuşları kafese sokamya çalıştıgımda girmiyolar.Ellimle tutmaya çalışıyorum fakat çok yükseklere kaçıyolar.Sonra tekrar sulugun oraya gidip duruyolar.Nası tekrara kafese koycam? Odadan dışarı çıkmıyolar fakat üstüne basarız falan diye korkuyoruz.Napcam yardım edin ? Her türlü yakalama teknigini denedim üstünde bez bile attım ama yok yakalanmıyolar....

Not: Kuşlar 2 gündür kafes dışında ve odaya girmeye bile korkuyoruzki üstüne falan basarız diye....

bugrahan

New member
Cvp: Kafese Girmiyolar !!!

kuşu farkettirmeden alabilirsin.alçak bir yerde seni görmeden ve özellikle bişi ile meşgulken üstüne havlu atabilrirsin.bu kaşındığı bir anda olabilir gün içinde sık sık kaşınırlar.kaşınırken hemen havlu atarsan yakalayabilirsin.eğer evde uçuşurlarsa,yine etrafın yatışmasını bekle.fazla üstüne gidersen hem kendini yaralar hem de senden korkar.

Cvp: Kafese Girmiyolar !!!

Kuşu yakalamak iyi bir fikir değil aslında bu size ve ele karşı fobik olmasına neden olur. Yakalamak yerine kafeslerinin altını çıkartıp üstlerine kapatabilirsiniz. Ya da kapısını açık bırakırsınız onlar acıkıp susayınca kafeslerine girerler. 2 gün birşey yiyip içmeden dışarıda durması zaten mümkün değil. Korku ve dehşet içinde olmalarına neden olacak birşeyler yapmadıysanız gayet güzel girerler kafeslerine. Aslında yapabilecek kişi için bu anlattıklarım geçerli bir çözüm ama yine de yapamadım diyorsanız karanlıkta yakalanmaları çok daha kolaydır. Karanlıkta sizi göremezler ve uçmaktan çekinirler. Tabi ki bir lambanın başında bulunsun kuşun panik halinde elinizden kaçıp uçması gibi bir durumda direk lambayı açsın ki kuş sağa sola çarpıp kendisine zarar vermesin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...