kafes seçimi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Arkadaşlar bugün Eminönü kuşçular çarşısını gezdim kafes almak için genelde büyük kafeslerde 1 yada 2 kapı var.
neden daha fazla olmadığını sorduğumda bu boyutlar genelde 1 kapılı olur diyorlar gerçekten de gezdiğim çoğu büyük ebatlı kafesler hep tek kapılıydı.
Bunlara yavruluk içeriden takılır diyorlar bu konu hakkındaki düşünceniz nedir?
ve tavsiye edeceğiniz kafes modeli nedir?
Fiyatlar ise 120-250 tl arası değişiyor...
bir tane çatılı büyük kafes vardı üst kısmını villa çatısı gibi yapmışlar yani çatı üst tarafı daralıyor bu kafesin ise alt tablası köşeden çatlamış taşıma esnasında maliyetine veririm dedi 70 civarı aynı kafesin sağlamı ise 120 tl.

Cvp: kafes seçimi

Keşke resimleseydiniz baksaydık. 4 kapılı sultan kafesleri çok vardı eski konularda resimleri de var fakat bu sıralar nette pek kafes bulmak mümkün olmuyor malesef. O çatlak dediğiniz kafesteki kırık çok büyük değilse. Telleri vs de sultanlara uyacak gibiyse biraz daha pazarlık edip alabilirsiniz. Sonuç olarak ona o fiyata kırığı değil sağlamı geliyor. Defolu mal için fiyat fazla ya elinde tutar hasar büyür durur çöp olur. Ya da 50 TL gibi bir fiyata verir. Tabi kafesin işinize yarayacağına inanıyorsanız alın.

mahir

New member

eğer yemlik yerleri büyük ise oraya takabilirsin benim yemlik yerleri muhabbet kuşu kafesinin kapısı gibi ve ben oraya yemlik değil yuva taktım ama çıkardım kuşlar erkek çıktı :D 2 side

Noldor

New member

Öncelikle ilerde bir çift sultan beslerim diyorsanız mutlaka 2 kapılı alın derim.Yuvalık kafes içine takılabilir fakat kontrol ve temizlik açısından hiç ideal olacağını sanmıyorum.Mahir arkadaşımızın dediği gibide yapılabilir fakat kafes içine yemlik takmak zorunda kalıcağınız için sultanlar kafes içindeki yemlikleri felan alıp çıkartırlar yere dökerler o yüzden oda pek kullanışlı olmuyor.Yükseklik bakımından büyük bi çifthanede alabilirsiniz onlarda yuvalık kapısı olduğu için kullanışlı oluyor.Ayrıcada yemlik kapılarıda 4 tane oluyor 2 de büyük yuvalık kapıları oluyor.Örnek olarakta şu linkteki kafesi verebilirim. http://yigitkafes.com/urun.php?kn=94
Bütçe müsaitse 2 kapılı normal kafesler daha ideal olur ama kısıtlı bi bütçe varsa çifthanelerede göz atın derim.

farukbas77

New member

Evet çifthaneler genellikle üretim için kullanılıyo ama yok kuşlarım rahat etsin diyorsanız normal ve çift kapılı büyük bir kafes almanız gerekir.

Noldor

New member

necatikarabay' Alıntı:
çift hanelileri kontrol ettim fakat bu kafesler kuşları biraz sıkabilir...
Necati bey internet üzerinden sadece resimlerinemi baktınız çifthanelerin yoksa bizzat satılan yerdemi incelediniz acaba?
Eğer resimlerden baktıysanız ufak gibi gözüksede kuşları içine koyduktan sonra anlarsınız tam olarak boyutlarını.Ama yinede çifthaneler yükseklikten kaybediyor doğrusu.O problemide tünekleri aşağıya koyduğunuz taktirde halledebilirsiniz.Yinede seçim sizin nasıl olsa sultancıklar için en doğru kararı verirsiniz.Alıcağınız kafesin ızgaralı ve tepsili olmasınada dikkat ediniz temizlik açısından çok rahat oluyorlar çünkü.

mahir

New member

o çift haneli kafesler baya büyük oluyor eğer benim bildiklerimse çlıştığım yerde vardı içinde 2 sultan vardı ve çok geniş ve rahattı

Noldor' Alıntı:
necatikarabay' Alıntı:
çift hanelileri kontrol ettim fakat bu kafesler kuşları biraz sıkabilir...
Necati bey internet üzerinden sadece resimlerinemi baktınız çifthanelerin yoksa bizzat satılan yerdemi incelediniz acaba?
Eğer resimlerden baktıysanız ufak gibi gözüksede kuşları içine koyduktan sonra anlarsınız tam olarak boyutlarını.Ama yinede çifthaneler yükseklikten kaybediyor doğrusu.O problemide tünekleri aşağıya koyduğunuz taktirde halledebilirsiniz.Yinede seçim sizin nasıl olsa sultancıklar için en doğru kararı verirsiniz.Alıcağınız kafesin ızgaralı ve tepsili olmasınada dikkat ediniz temizlik açısından çok rahat oluyorlar çünkü.
İntenet ve Eminönü'nde baktım ama biraz yükseklik olarak küçük geldi. yüksek olması en ideali kanaatimce

Noldor

New member

Yükseklik konusunda haklısınız Necati bey.Fiyat bakımından güzel bi alternatif çifthaneler o yüzden önermiştim.Ama yinede imkan varsa normal 2 kapılı kafesten yanayım inşallah istediğiniz gibi bi kafes bulabilirsiniz sultancıklara.

Noldor' Alıntı:
Yükseklik konusunda haklısınız Necati bey.Fiyat bakımından güzel bi alternatif çifthaneler o yüzden önermiştim.Ama yinede imkan varsa normal 2 kapılı kafesten yanayım inşallah istediğiniz gibi bi kafes bulabilirsiniz sultancıklara.
inşallah
araştırmaya devam
ayrıca tavsiyesi olan varsa link verirse sevinirim
ikinci el olanlar varsa siteden değerlendiririm....

ykt64

New member

Noldor' Alıntı:
Öncelikle ilerde bir çift sultan beslerim diyorsanız mutlaka 2 kapılı alın derim.Yuvalık kafes içine takılabilir fakat kontrol ve temizlik açısından hiç ideal olacağını sanmıyorum.Mahir arkadaşımızın dediği gibide yapılabilir fakat kafes içine yemlik takmak zorunda kalıcağınız için sultanlar kafes içindeki yemlikleri felan alıp çıkartırlar yere dökerler o yüzden oda pek kullanışlı olmuyor.Yükseklik bakımından büyük bi çifthanede alabilirsiniz onlarda yuvalık kapısı olduğu için kullanışlı oluyor.Ayrıcada yemlik kapılarıda 4 tane oluyor 2 de büyük yuvalık kapıları oluyor.Örnek olarakta şu linkteki kafesi verebilirim. http://yigitkafes.com/urun.php?kn=94
Bütçe müsaitse 2 kapılı normal kafesler daha ideal olur ama kısıtlı bi bütçe varsa çifthanelerede göz atın derim.
yiğit kafestekiler ortadaki bölmeyi alsak sultanlar için uygun olabilirmi acaba yada uygun varmı http://www.yigitkafes.com/ bu sitede yardımcı olurmusunuz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...