Kafes İncelemesi - Fop Anita Bianca

Merhaba, almak istediğim cennet papağanı için hafta sonu internet üzerinden sipariş verdiğim kafesim sabah elime ulaştı. Marka ve modeli Fop Anita Bianca diye geçmekte. Kafesin kutu içeriğinde 4 adet yemlik, 1 adet suluk, 1 adet salıncak, 4 adet tünek çıktı. Kafesin altı çekmeceli, 10-15 cm yuksekliğinde saydam plastik malzeme, yemlerin vb. sıçramaması için yüksek tutulmuş gayet güzel. Kafesin en üstü de aynı şekilde saydam plastikten, üzerinde taşıma için tutacak, tutacağın altında da salıncak bulunmakta, görsel olarak çok güzel. Yemliklerin yaylı kapakları mevcut, suluk hacmi büyük, kapak kısmı ve tabla kısmı 4 adet mandalla basitçe açılıp kapatılabilinmekte böylece temizliği de çok kolay olacaktır. Öncesinde Hagen Vision M01 kafese niyetlenmiştim, çok daha uygun olan bu kafesi gördüm ve aldım, fiyat, kalite, tasarım açısından çok hoşuma gitti.
Kafesin boyutları: 53x32x67 cm

Cvp: Kafes İncelemesi - Fop Anita Bianca

Yurdakul bey yeni kafesiniz hayirli olsun fakat bir oac eksikten bahsetmek istiyorum oncelikli olarak tunekleri tahta tunekle degistirin kafeslerde her zaman izgaranin olmasi iyidir sanirim bu kafeste yok izgaranin en buyuk ozelligi kuslarin diskilariyla temas etmemesidir kafes olculeri iyi fakat 50 cm yukseklikten fazlasi okadarda onemli degil onemli olan kafesin eni ve boyudur boylelikle daha fazla haraket etmelerine imkan vardir tekrardan hayirli olsun

erkanmedeni®' Alıntı:
Yurdakul bey yeni kafesiniz hayirli olsun fakat bir oac eksikten bahsetmek istiyorum oncelikli olarak tunekleri tahta tunekle degistirin kafeslerde her zaman izgaranin olmasi iyidir sanirim bu kafeste yok izgaranin en buyuk ozelligi kuslarin diskilariyla temas etmemesidir kafes olculeri iyi fakat 50 cm yukseklikten fazlasi okadarda onemli degil onemli olan kafesin eni ve boyudur boylelikle daha fazla haraket etmelerine imkan vardir tekrardan hayirli olsun
Dediğiniz gibi ilk işim tünekleri tahta tünekler ile değiştirmek olacak. Izgara konusu hep aklımda idi aslında lakin o kadar çok kafes baktım ki bunu alırken tamamen aklımdan çıkmış. Bunun altına kendim bir ızgara ayarlayacağım. Teşekkür ederim.

güle güle kullanın kafes gayet kaliteli duruyor. ama Erkan Bey in dedikleri doğru... yine de siz üretim değil evde 1 tane kuş besleyecek iseniz sık temizlik yaparsınız ızgara sorununu çözersiniz. eni boyu dar gibi evet. yine tek kuş besleyecek iseniz kafesten çıkaracaksınızdır zaten :)

iyi günlerde güzel kuşlarla kullanın :)
bu arada ben tek kuş alacak olsam tercihimi sevda dan yana kullanırdım. daha asil ve daha zeki gibiler sanki...

seyit kesenek' Alıntı:
güle güle kullanın kafes gayet kaliteli duruyor. ama Erkan Bey in dedikleri doğru... yine de siz üretim değil evde 1 tane kuş besleyecek iseniz sık temizlik yaparsınız ızgara sorununu çözersiniz. eni boyu dar gibi evet. yine tek kuş besleyecek iseniz kafesten çıkaracaksınızdır zaten :)

iyi günlerde güzel kuşlarla kullanın :)
bu arada ben tek kuş alacak olsam tercihimi sevda dan yana kullanırdım. daha asil ve daha zeki gibiler sanki...
Dediğiniz gibi 1 tane kuş beslemeyi düşünüyorum, zaten henüz cennet bulabilmiş değilim bu nedenle sevda konusunda söylediklerinizi de düşüneceğim. Teşekkür ederim.

Merhaba, kafesin tüm tüneklerini geçen hafta bahçeden kestiğim dut dalları ile değiştirdim. Dut dallarını soyduktan sonra 1 gün kurumaya bıraktım sonrasında kafese taktım, dallar çok hoşuna gitti, değişik biçim ve kalınlıklarda olan dallarda gönlünce gezinmekte..

Cvp: RE: Kafes İncelemesi - Fop Anita Bianca

Serhat MAMAT' Alıntı:
Merhaba; ızgara problemini halledebildiniz mi acaba. Bende bu marka bir kafes almayı düşünüyorum fakat ızgara meselesi kafamı kurcalıyor.
Merhaba,
Izgara problemi yaşamadım, ızgara olsa idi çok daha problem yaşardım diye düşünüyorum. O ızgarayı sürekli temizlemesi vs. problem olacaktı, altındaki gazete kagıdını günübirlik değiştiriyorum, basen iki güne sarkıyor sıkıntı yok. Kafesten son derece memnunum, tavsiye ederim.