Kafes İçin Öneri

Merhaba,

Bir çift sultan papağanı için uygun ölçüde kafes arıyorum. Başlagıçda tek sultan olup ilerleyen zamanlarda çift sultan olacak kısmet olursa.
İnternet den de alabilirim fakat öncelikli olarak görerek almak istiyorum. İstanbul Kartal civarında kaliteli kafes ve kafes aksesuarları satan petshop tavsiye edebilirmisiniz? 

Ayrıca kafes markası, modeli, özellikleri hakkında öneride bulunursanız çok memnun olurum.

Saygılar

Cvp: Kafes İçin Öneri

Öneriniz için teşekkür ederim, internetden incelediğim kadarı ile Hagen Vision M01 ve M11 hoşuma gitti, ebat olarak aynılar fakat tel kalınlıkları ve tel aralıkları farklı, tel aralığı 20.1mm. uygun olur mu? farklı fikirler gelmez ise M11 i değerlendiricem.

M11
[font=tahoma, arial, verdana, sans-serif]Kafes Boyutları;[/font]
[font=tahoma, arial, verdana, sans-serif]60,9 cm(Boy) x 38,1 cm(En) x 52 cm(Yükseklik) [/font]
[font=tahoma, arial, verdana, sans-serif]Yatay tel kalınlığı : 2.6 mm[/font]
[font=tahoma, arial, verdana, sans-serif]Dikey tel kalınlığı : 3 mm[/font]
[font=tahoma, arial, verdana, sans-serif]Tel aralığı : 20.5 mm[/font]

[font=tahoma, arial, verdana, sans-serif]M01
[/font]

[font=tahoma, arial, verdana, sans-serif]Kafes Boyutları;[/font]

[font=tahoma, arial, verdana, sans-serif]60,9 cm(Boy) x 38,1 cm(En) x 52 cm(Yükseklik) [/font]

[font=tahoma, arial, verdana, sans-serif]Yatay tel kalınlığı : 1.6 mm[/font]

[font=tahoma, arial, verdana, sans-serif]Dikey tel kalınlığı : 2.6 mm[/font]
[font=tahoma, arial, verdana, sans-serif][size=x-small][font=tahoma, arial, verdana, sans-serif]Tel aralığı : 12.3 mm[/font][/font][/size]

Saygılar

M11 teller kalın biraz kuşu göremezsiniz =) genel yorumlar bu yönde ama kullanan arkadaşlar yorum yapar. Ben m01 den çok memnunum l01 de aynı derecede tel aralığı ve kalınlığı çok iyi

Alihan bey merhaba
Hagen bana gore cok gereksiz ve pahali bir kafes hagenin tek avantaji alt kisminda bulunan yem koruma bolumu baska bir avantajida yok zaten
Eger maddi sikinti yasamassaniz zaten hagenden daha ucuz ve kullanisli olan buyuk kafeslerden almani tavsiye ederim isterseniz alttaki linke bir bakin
http://urun.gittigidiyor.com/evcil-hayvan/dayang-salma-kafes-76x45x45-251213993

farukkirtay

New member
Alihan bey,
Oncelikle nasil bir kafes istediginiz onemli. Kuslar rahat etsin yeter diyorsaniz Erkan beyin paylasmis oldugu linkteki kafes cok guzel gonul rahatligi ile kullanabilirsiniz fakat benim kuslarim hem rahat etsin hemde ben onlari rahat rahat izleyeyim izlerken ortalik cok batmasin diyorsaniz ( Erkan beyin dedigi kafeste tul kullanmaniz gerek gorselligi azaltacaktir) show kafesi olan Hagen Vision alacaksiniz. Hagen Vision kafes alirkende bir defaya mahsus paraya kiyip L02 modelini alacaksiniz. M01 kafes kullanicisi olarak sahsi dusuncelerim bunlardir. Bu arada butceniz 1000TL gibi bir rakama cikiyorsa Hagenden daha guzel salma kafesler var onlarada bakabilirsiniz.
Esenlikler dilerim.

erkanmedeni®' Alıntı:
Alihan bey merhaba
Hagen bana gore cok gereksiz ve pahali bir kafes hagenin tek avantaji alt kisminda bulunan yem koruma bolumu baska bir avantajida yok zaten
Eger maddi sikinti yasamassaniz zaten hagenden daha ucuz ve kullanisli olan buyuk kafeslerden almani tavsiye ederim isterseniz alttaki  linke bir bakin
Erkan bey çok teşekkürler, verdiğiniz linkteki kafes aslında tam istediğim şekilde fakat belirttiğiniz gibi hagenin yem koruma bölümü etrafı kirletme açısından kullanışlı gibi duruyor. Etrafı kirleten bir kafes olursa benim için büyük sıkıntı olur (eşim biraz titizdir de  :shy: ) Ayrıca görselliğede biraz önem veriyorum. Hagenin haricinde bu özelliklerde tavsiye edebileceğiniz bir kafes olur mu?

Tekrar teşekkür ederim.

farukkirtay' Alıntı:
Alihan bey,
Oncelikle nasil bir kafes istediginiz onemli. Kuslar rahat etsin yeter diyorsaniz Erkan beyin paylasmis oldugu linkteki kafes cok guzel gonul rahatligi ile kullanabilirsiniz fakat benim kuslarim hem rahat etsin hemde ben onlari rahat rahat izleyeyim izlerken ortalik cok batmasin diyorsaniz ( Erkan beyin dedigi kafeste tul kullanmaniz gerek gorselligi azaltacaktir) show kafesi olan Hagen Vision alacaksiniz. Hagen Vision kafes alirkende bir defaya mahsus paraya kiyip L02 modelini alacaksiniz. M01 kafes kullanicisi olarak sahsi dusuncelerim bunlardir. Bu arada butceniz 1000TL gibi bir rakama cikiyorsa Hagenden daha guzel salma kafesler var onlarada bakabilirsiniz.
Esenlikler dilerim.
Faruk bey size de teşekkür ederim, tespitiniz isabetli olmuş, görselliği ve etrafı temiz tutan bir kafes tercihim etmek istiyorum. Fakat boyut olarak çok fazla büyük olsun istemiyorum, kuşlarımın rahat edeceği min. boyutta olması öncelikli tercihim olacak. Belirtiğiniz L02 modelinin ölçüleri 75x38x98 gözüküyor eni 75cm benim için biraz büyük, oda içerisinde yer sıkıntısı olabilir. Bu medelden çok az daha dar olan M02 modeli var, ölçüleri 60x38x88 gözüküyor, M02 de tercih edebilirim.

Ayrıca sehpalı kafesleri tavsiye edermisiniz?

Saygılar

farukkirtay

New member

Alihan' Alıntı:
erkanmedeni®' Alıntı:
Alihan bey merhaba
Eger maddi sikinti yasamassaniz zaten hagenden daha ucuz ve kullanisli olan buyuk kafeslerden almani tavsiye ederim isterseniz alttaki  linke bir bakin
Erkan bey çok teşekkürler, verdiğiniz linkteki kafes aslında tam istediğim şekilde fakat belirttiğiniz gibi hagenin yem koruma bölümü etrafı kirletme açısından kullanışlı gibi duruyor. Etrafı kirleten bir kafes olursa benim için büyük sıkıntı olur (eşim biraz titizdir de  :shy: ) Ayrıca görselliğede biraz önem veriyorum. Hagenin haricinde bu özelliklerde tavsiye edebileceğiniz bir kafes olur mu?

Tekrar teşekkür ederim.

farukkirtay' Alıntı:
Alihan bey,
Esenlikler dilerim.
Faruk bey size de teşekkür ederim, tespitiniz isabetli olmuş, görselliği ve etrafı temiz tutan bir kafes tercihim etmek istiyorum. Fakat boyut olarak çok fazla büyük olsun istemiyorum, kuşlarımın rahat edeceği min. boyutta olması öncelikli tercihim olacak. Belirtiğiniz L02 modelinin ölçüleri 75x38x98 gözüküyor eni 75cm benim için biraz büyük, oda içerisinde yer sıkıntısı olabilir. Bu medelden çok az daha dar olan M02 modeli var, ölçüleri 60x38x88 gözüküyor, M02 de tercih edebilirim.

Ayrıca sehpalı kafesleri tavsiye edermisiniz?

Saygılar
Alihan bey, kuslarinizi uretmeyi dusunuyorsaniz M02 modelini almaniz daha iyi olur. Sehpali kafesler kullanisli degil tavsiye etmem.

Alihan bey, Hagen vision da karar verdiyseniz L02 alın. İsterseniz ikinci katı kurmazsınız. 74×39×54 olur ölçüleri (yaklaşık olarak).

Dincer Maden' Alıntı:
Alihan bey, Hagen vision da karar verdiyseniz L02 alın. İsterseniz ikinci katı kurmazsınız. 74×39×54 olur ölçüleri  (yaklaşık olarak).
Önder bey teşekkürler, yükseklik olarak çok sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum, öncelikle boyu çok fazla olmasın yeter. L02 74cm. biraz büyük gibi geldi bana. M02 61cm. aralarında 13cm. fark var, çok fazla değil ama odanın içerisinde abartılı büyük bir kafes de istemiyorum aslında.

Ayrıca ikinci katı kurmazsınız derken hagen yüksek kafesler iki katdan mı oluşuyor, ayrılabiliyor mu? merak ettim.

Saygılar

Şöyle anlatayım aparatlarla kafesi yukseltoyorsunuz hagen size demonte geliyor ister sadece alttarafi birleştirip tavan tellerini taktığınız zaman L01 oluyor üst telleri taktığınız zaman L02 oluyor ben şuan L02 kafesi L01 olarak kullanıyorum =) 54 cm yükseklik va. Üst telleri takarsanız 94 cm oluyor. M01 normal hali 53 cm üst telleri taktığınız zaman 87 cm oluyor arada 7 cm oynuyor. Bence L02 alıp kullanın ileride rahat edersiniz. Tabii bu benim şahsi görüşüm.