Jako papağanı ile ilgili...

nofear

New member
iyi geceler arkadaşlarlar
bildiğimiz üzere Türkiyede bilinçli olarak jako üretimi yapan kimse yok
hepsi doğadan yakalama yabani jakolar petshopda satılanlar
şuanda jako yasaklanmasından dolayı Türkiyeye girmesi zorlaştı ve bu sebeble petshoplarda nadir görülüyor
iyi hatırlıyorum 2015-2016 yıllarında kafes dolusu jakoları görüyordum kafeslerde
hatta bilen bilir Ankara-Ulustaki kuş çarşısında bir çok petshopcuda 50-60 arası jako vardı bunların şimdi hiç birisi yok
merak edilen ise bu jakolardan alıpta üretim yapan kimse var mı ben bir bebek timneh jako aramaktayım
internette 2 tane üreticisi gördüm ama biri sahtekar diğeri ise piyasa değerinin epey üstündeki bir miktara satıyo
yani krizi kâra çevirmiş durumda bu konuda bilir kişilerin bilgileri lazım

nofear

New member
internette 1 adet sağlam üretim yapan belgeli bilezikli satan kişi buldum iletişime geçtim oda yurtdışı 10 adetten aşşa yollamıyorlarmış
ve bu yıl olan tüm üretimini yapıp satmışlar seneyi bekleyin diyorlar

Merhaba
Turkiyede jako uretimi yapan dediginiz gibi bir elin parmaklari kadar yok yavru jako satanlar ise yurt disindan ya yumurtasini getirtiyorlar yada bulgaristandan ithal edip kendi uretimiymis gibi gosteriyorlar
Size tavsiyem yavru almayin hem bakimlari zahmetli hemde belirli bir sure gecmeden yanlis beslenme sonucu olme orani cok fazla oluyor bir yavruya 2000 2500 tl vermektense evcil konusan jako almak daha mantikli

nofear

New member
[QUOTE="erkanmedeni®, post: 416943]Merhaba
Turkiyede jako uretimi yapan dediginiz gibi bir elin parmaklari kadar yok yavru jako satanlar ise yurt disindan ya yumurtasini getirtiyorlar yada bulgaristandan ithal edip kendi uretimiymis gibi gosteriyorlar
Size tavsiyem yavru almayin hem bakimlari zahmetli hemde belirli bir sure gecmeden yanlis beslenme sonucu olme orani cok fazla oluyor bir yavruya 2000 2500 tl vermektense evcil konusan jako almak daha mantikli[/QUOTE]
eğerki gerekli bilgi tecrüben var ise hayvanda sağlıklı ise inan hiç bişey olmaz bebek jako bakmak zor değil günde 3 kere şırıngayla besleyeceksiniz