Isırma

Hevesle aldığım jakom kızımı ısırınca hanım istemem diye tutturdu, benden başkasına gitmiyor, gidince ısırıyor evde kızlarım dahil kimse çikoya alışamadı, beni de ısırmışlığı var. Bu huyundan nasıl kurtulabilir. Çikom 3 yaşına yakın. Ailemin diğer fertlerine nasıl alıştırabilirim.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
Selamlar,
Şöyle bir yol deneyebilirsiniz kuşunuzu strese sokmadan ayrı bir oda da aile fertleri ile tanıştırabilirsiniz. Hepsiyle aynı anda değil tabiki. Oda da siz ve aile üyelerinden biri olsun. En çok sevdiği yiyeceği ona versin. Zamanla alışacaktır.

[QUOTE="Alpdna, post: 416246]Selamlar,
Şöyle bir yol deneyebilirsiniz kuşunuzu strese sokmadan ayrı bir oda da aile fertleri ile tanıştırabilirsiniz. Hepsiyle aynı anda değil tabiki. Oda da siz ve aile üyelerinden biri olsun. En çok sevdiği yiyeceği ona versin. Zamanla alışacaktır.[/QUOTE]Teşekkürler

Maalesef jakomun gidişi kesinleşti, çok üzgünüm ancak yerine gelecek olan tür için arayışa girdim bile yani o kadar üzgünüm :) şaka yapıyorum tabiki üzgünüm. Pakistan, sarı alın Amazon ya da monk arasında gidip geliyorum. Hiç birini daha önce beslemedim. Zaten bir senedir sultanla başladı maceram hızla devam ediyor ama güzel bir seçim yapmak istiyorum yardımlarınızı bekliyorum.