ısıracakmı konacakmı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ul_as

New member
21 gün önce aldığım sultanıma dal darı veriyordum (7-8 cm falan)....sonra birazcık uzaklaştırrdım oda zar zor yemeye başladı sonra elimin üzerine getirdim tam o arada uzanmaya çalıştı sonra elime Gagasıyla vurdu hemen elimi çektim acaba ısıracakmıydı yoksa elime çıkmayamı çalıştı yardıım!!

MasterHan

New member
Cvp: ısıracakmı konacakmı

denemeden bilemezsin :) ani hareket yapma, çekme elini acıtmaz canını zaten. ama bence çıkmaya çalışıyodur :)

MasterHan

New member

elini çekersen korktuğunu anlar ve ısırır. korkmadığını gösterip çekmezsen ısırmaz. -ki zaten canını acıtacak ya da onu korkutacak bişey yapmıyosan ısırcağını zannetmem. ısırır gibi yapsa bile en fazla gagasıyla parmağına vurur ya da tutup bırakır. o da can yakmaz. dediğim gibi elini çekmeden dene. :)

farukbas77

New member

Elinizi kaçırırsanız bunu bir zafer olarak algılar ve elinizi her uzattığınızda aynı şeyi yapar elinize alıştırmanız da zor olur.

iceberkk

New member

Arkadaşlar sultanları tutmaya çalışmadıktan sonra kolay kolay ısırmıyor. Tecrübeliyim:) Elinizi ısırmaz, yeterki tutmayın.

ul_as

New member

hmm kafesden kaçmıştı babamda zorla tuttu eliyle sıka sıka o yüzden ısırmıştır ..tmm denicembidaha çekmicem ...arkadaşımınkide öyle yapıyodu gagasını eline değdirip sonra ayaklarını değdiriyodu..çOOOK ama çoook saolun..dal darı eğitimde çok etkili ...bu arada zaten elimi yaçklaştırınca ağzını açıyo iyice yaklaştırınca tıslıyo ağzını açıyo daha da yaklaştırınca kaçıyo teşkler şu an dal darını çıkardım ona veriyorum :D

MasterHan

New member

iceberkk' Alıntı:
Arkadaşlar sultanları tutmaya çalışmadıktan sonra kolay kolay ısırmıyor. Tecrübeliyim:) Elinizi ısırmaz, yeterki tutmayın.
kesinlikle :iyi:

-

benimkiler çubuk kraker hastası. dal darı kadar etkili :)

ul_as

New member

[size=xx-large]iyide o tuzlu ..tuz çok zararlıymış...[/size][hr]
iyide o çok tuzlu tuz zararlıymış

ul_as

New member

vericem ama yaklaştırdıgım anda kafasını hızlıca elime yaklastırıyo[hr]
dal darını yiyo şuan elimden sabah yaptıgım gibş yapıcam bakalım ısıracakmı :D

farukbas77

New member

Bence kuşunuz tamamen elinize alışmadan size karşı bir güveni olduktan sonra kafes dışına çıkarmanız gerekiri böyle çıkarmanız iyi değil.Kafesin kapısının önünde alıştırma veya kafese elinizi sokarak alıştırma yapmalısınız.Ve kafes dışından çekirdek dal darı vb. bol bol verin elinizden yem yemeye alışsın.

mahir

New member

siz ona yemek verirken kafes içindeyken eğer çırpınıyor veya ısırıyor diye elinizi çekerseniz o onu zafer olarak algılar ve siz elinizi ne zaman kafese soksanız aynı şeyi tekrarlar ne yaparsa yapsın elinizi çekmeyin sakinleşşin ozaman elinizi çıkarın

srp_tlg

New member

evet zaten elinizi tanımaya çalışır gagalar ama ısırmaz,niyet anlamaya çalışır eli çekmemek lazım her halukarda

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...