İshal ve halsiz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Gülşah

New member
Merhabalar,ben 2 hafta önce 1.5 aylık sultan papağanı aldım dişi fakat 2 gündür kafesin en altında sadece duruyor ötmüyor,kıpırdamıyor genelde hep uyku halinde başı arkaya dönük şekilde arada titriyor ve sallanıyor ne yapmam gerek bilmiyorum normal kuş yemi koyun dedi aldığım yer fakat onu yemiyor hep çekirdek yiyiyor ona özel alınan çekirdeği acaba o mu dokundu diyorum yanına yaklaştırmıyor çok korkuyor daha alışmadığı için ele alındığında parmağı resmen deliyor öylece kaldık yardım ederseniz sevinirim.

serkan1

New member
Cvp: İshal ve halsiz

pislikte kesinlikle temas etmesin araya ızgara tel falan koyun... çekirdeği sakın vermeyin onun yerine muhabbet yemi verin diğer yorumumda belirttğim gibi onları yapın bir an önce düzelir umarım

Kunal87

New member

Kafesi güzelce bir temizledikten sonra altına beyaz kağıt havlu koyun. Ondan sonra dışkısının fotosunu cekin . Ayrıca kıç kısmında dışkılar yapışmışmı?Ama ilk olarak kafesi güzel bir temizleyin. elinizi ısırıyor ise havlu ile alınız

Gülşah

New member

Teşekkürler yardımlarınız için hemen temizleyip ızgara tel koyuyorum arasına peki suyuna sirke damlatsam olur mu ? [hr]
Temizledik yeni kafesine koyduk lakin titreme var vücudun da ve kıç kısmında dışkısı var. Ve feci şekilde ısırdı kendileri. :)

serkan1

New member

ö.m kapamışsın cevap veremiyorum.. sirkeli su ishal kesmek içindi galiba tam olarak hatırlamadım şimdi bilgili arkadaşlar yorum yaparlarsa öğrenebilirsin

np gelişmelerden haberdar ederseniz memnun oluruz. Artı olarak lütfen konuyu önemseyin. Zira aksi taktirde sultanınızı kaybetme riskiniz var. Ve kafesin altındaki gazeteyi kaldırın. Gazete onun için zararlıdır. Artı olarak çiğdemi(sizde izmir li olduğunuz için çiğdem desem anlarsınız diye umuyorum :)) kaldırın çok az çiğdem bol muhabbet kuşu yemi verin.

Gülşah

New member

yemliğini suluğunu hepsini temizledik ızgara telli olan bir kafes aldık çiğdemi kaldırdık direk muhabbet kuşu yemi koyduk ben ilk geldiğinde haşlanmış patates koydum fakat yemedi yarın tekrar deneyeceğim yarın suyuna limon damlatacağım kaç gün beklemem lazım düzelmesi için peki ona göre bu başlıktan size yazarım mesela yarın akşam hemen etki etmez heralde yedikleri falan 2 gün beklemem lazım sanırım gazeteyi kaldırdım ızgara tel var zaten şuan peçete koydum onun altına dışkısının fotoğraflarını çekip siteye koymak için

Gülşah' Alıntı:
yemliğini suluğunu hepsini temizledik ızgara telli olan bir kafes aldık çiğdemi kaldırdık direk muhabbet kuşu yemi koyduk ben ilk geldiğinde haşlanmış patates koydum fakat yemedi yarın tekrar deneyeceğim yarın suyuna limon damlatacağım kaç gün beklemem lazım düzelmesi için peki ona göre bu başlıktan size yazarım mesela yarın akşam hemen etki etmez heralde yedikleri falan 2 gün beklemem lazım sanırım gazeteyi kaldırdım ızgara tel var zaten şuan peçete koydum onun altına dışkısının fotoğraflarını çekip siteye koymak için
Evet iyi şeyler yapmışsınız. Haşlanmış patatesi ihmal etmeyin. Rüzgarda ya da soğukta kalmasın. Her canlının metabolizması farklı çalışır. Ve hastalıkları da farklıdır dolayısıyla ne zaman iyileşebileceğini ALLAH bilir. Eğer yarında durumunda bir düzelme olmazsa. İlaç başlamak icab edebilir. Dilerseniz siz avidiare tarzı birşeyleri elinizde bulundurun.

Gülşah

New member

Yemiyor haşlanmış patates ama deneyeceğim gene şuan üstünü örttüm hava serin olduğu için ilaçlar ne bilmiyorum sitede yeniyim bugün tarçını aldığım yer bir ilaç yollamış toz suyuna çok az koyduk yarın tekrar değiştireceğim suyunu ilacın adı nedir bilmiyorum fakat yarın öğrenip bu başlığa yazacağım yardım ederseniz sevinirim İnşallah düzelir :)

Gülşah

New member

Merhaba haşlanmış patates yemiyor suyuna limon damlattım içti biraz aldığım yer ilaç yollamış suyuna ondan koyuyorum 3 gün arayla her gün yeni su koyuyorum ama sanırım pek ilerleme yok hala ishal

Dışkı da olması gerekenden fazla yeşil renk var Ve biraz fazla sulu görünüyor. Acaba kuşunuz her hangi bir yeşillik marul vs tüketiyor mu? Eğer yediği sadece normal muhabbet yemiyse ve buna rağmen dışkı bu şekildeyse. Mümkünse düzgün bir petshopa giderek ya da internetten vitaform alıp ölçekte belirtildiği kadar kullanın. Suyunu dediğiniz gibi gün aşırı değiştirin.

Gülşah

New member

Yeşillik hiç vermiyoruz sadece muhabbet yemi yiyor başka hiç bir şey yok dediğiniz vitaform mu alıp uygulamaya başlayayım o zaman teşekkürler

bugrahan

New member

belki yemesine engel bişey olabilir.halsizliğe de bu sebep oluyor olabilir.benim kuşum da bu durumdaydı sonradan gaga kırılması olduğunu anladım,sen bu ihtimale karşın gagasını iyice kontrol et çünkü alt gagadaki bir çatlak belli olmaz...ancak bu sadece ihtimal...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...