İlginç bir şey.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bugrahan

New member
Cvp: İlginç bir şey.

kuşu bağlamak niye:mad:..madem kaçmasını istemiyor evin içinde çıkarsın,kuşu oraya bağlamış bırakmış adam..

Enteresan fakat baya zor birşey. Jakolar kolay anlar ve alışır fakat sultanlar için bu durum öyle olmaz. Muhtemelen ilk zamanlar yerden yere çapmıştır kendisini. Hele ki iplerinin birbirlerine dolandığını düşünsenize. Sultancık kaçamayacağı için jako kopartıverir kafayı tek gaga darbesiyle.

bugrahan

New member

birbiriyle alakadar olmuyorlar ama kavga ettilermi sultan ölür başka sonucu yok..ayrıca bağlanan kuşun keyfinin yerinde olması mümkünmü?

G

Guest

Guest

Buna harness denir arkadaşlar.Bu tasma takılmadan önce harness eğitimi alır papağanlar.bu resimdekiler çok ileri seviyede evcil kuşlardır..

Sultanın kavga etmek gibi bir şansı yok arkadaşlar. Jako tek seferde bitirir işi. Direk boyna dalıyor. Sultanın ısırığını jako hissetmiyor bile. Bizzat gözlemledim. Hatta engel olmasaydım bir sultanın hayatına mal olacaktı. ALLAH'tan ikna edebildim arkadaşı, neyse eski mesele.

sagocusero

New member

srp_tlg' Alıntı:
köpek alsaymış madem tasma tutkusu varsa
bu fikrine katılıyorum bence çok cahilce ve acizce hayvanları öyle baglamak akıl kari deil. her halde akıl kari olsa idi . pet soplarda onlar için özzel tasma satılırdı zaten.. ama insanlara bunu anlatmak ne mmümkün.. ben sadece yazık diyorum ..

bugrahan

New member

kuşkusuz ki jakonun eğitimi sultan ya da muhabbet kuşundan çok çok daha zor..sultanım ısırınca hiç olmamış gibi devam ediyorum hiç de acıtmıyor..ama jako ısırdımı koparıverir.

Hayır ben jako eğitirken eldiven kullanmıyordum. Yıllar evvel denemedim de değil. Fakat anladım ki eldivenden nefret ediyorlar ve elinizden bile çok korkuyorlar. Bu da daha güçlü ısırmalarına neden oluyor. Zaten jakonun ısırmasını engelleyecek bir eldiven de bilmiyorum. Hakikaten çoooookk sağlam çeneleri var. Kopartmasına müsade etmesem de çok kez ellerimi deştiler. En çıtı pıtı jakom arkadaşımın parmağından et parçası almıştı. Geçen de baktım hala derin izi duruyor :) Fobi oldu çocukta. Biraz da ısırılmasını öğreniyorsunuz bir müddet sonra ve asla çok fazla zarar verebileceği gibi yakalatmıyorsunuz kendinizi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...