İlaçları karıştırmak doğru mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

acemi

New member
arkadaşlar elimde avisol avidare ve aviastım ilaçları var 100cc suya her birinden 2,5cc ilaveli karışım yaptım. Acaba zarar eder mi? Normalde kullanım klavuzunda avidaarye avisol kullanılır diyor. Ben ilave olarak aviastımda koydum. Herşey sultancıklarımın sağlığı için:angel:

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
Cvp: İlaçları karıştırmak doğru mu?

Bence Yanlış, Karıştırılmamalı, Etkileşim yapabilir.birbirlerinin Etkilerini öldülebilirler vs. Bir Kimyager varsa forumumuzda en dogru cevabı verecektir :) Avisol Vitamin,Avidiare ishal ilacı, Aviastım astım İlacı,Bunları zaten Aynı anda kullanmanız Cok Yanlış,

black_jack

New member

ilaçları kesinlikle karıştırmayın tek tek kullanın 3 veya 4 gün arayla verinki etkileşim içine girip kuşa zarar vermesin ...

icad yapmana gerek yoktu. öncelikle zamansız ilaç kullanılmaz. sebepsiz yere ilaç vermek kuşu hasta eder ve gerçekten hasta olduğunda da ilaçlar etki etmez. artı olarak karıştırmak hepten yanlış. ve ilaçlar sulandirildiginda kisa sürede tuketilmelidirler.

acemi

New member

icad yaptığımı söylemedim zaten soru olarak doğru mu diye sordum? ikisinin karşımının normal olduğu yazıyor ben sadece diğeri için bilgi almak istedim hepsi bu.

msgokyuzu

New member

İlaçlar kimyasal ürünler olduğu için kimyasal tepkimeye sebep olup sağlığı tehdid edebilecek bileşenler meyana gelebilir...Bu sebeple netice olarak meydana nasıl bir kimyasal ürünün çıkacağı bilinmeden bu tarz karışımlar yapılmamalıdır...

acemi' Alıntı:
icad yaptığımı söylemedim zaten soru olarak doğru mu diye sordum? ikisinin karşımının normal olduğu yazıyor ben sadece diğeri için bilgi almak istedim hepsi bu.
peki aldın mi yani bilgini ?

acemi

New member

alıp almadığımı anlamak için senden önceki yazan serhat ve muhammed in yorumlarına yazdığım cevaba bakarak anlayabileceğini düşünyorum.

Hem saçma işler yapıp birde bunları buraya yazıyorsun, hem de doğru bildiğimizi yazınca da bozuluyorsun. Ukalık yapmayı marifet sanıyorsan değil. Konu kilit sana da ban. Yok bundan ötesi...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...