Hiç guinea pig(cavia-kobay)Besledinizmi?:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

calimero

New member
Çok ama çok sevimli hayvanlar.
Kesinlikle ısırma huyları yok.
İnsana çok yakın kendini sevdiren hayvanlar.
Hamster kadar kesinlikle kafesleri kokmaz 4 günde bir değiştiriyorum hiç kokmuyor.
Çok değişik çeşiştkeri var uzun tüylüleri süslü köpeklere benziyor.
Tavşana yakın bir hayvan kesinlikle otçul.
Diğer ev hayvanlarıyla arası çok iyi.
3 tane besliyorum beslemediğim hayvan kalmadı, bunlar kadar ideal ev hayvanı tanımadım.
Kemirgenler familyasından asla ismi sizi yanıltmasın.
İnternete yazın tıklayın bakın neler çıkıyor:)
Ben bir erkek aralık doğumlu caviamı ücretsiz!!!!sahiplendiricem.
Calimero-gp@hotmail.com emailim
istanbulda oturuyorum
Erkek iki tane olduğu için kavga ediyorlar bir dişimde doğum yapıcak ondan vermeyi düşünüyorum sevip ilgilenicek 15 yaşından büyük birine vericem.

İyi bakıldığı takdırde 10 yıl yaşıyorlar.

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
Cvp: Hiç guinea pig(cavia-kobay)Besledinizmi?:)

Hamstırları Hiç sevmiyorum Nefret ediyom desem yeridir :) Ama bunlar güzelmiş Zafer Abi ya :) İnşAllah Güzel Bakıcak birilerini bulursun..MaşAllah :)

calimero

New member

SERHAT' Alıntı:
Hamstırları Hiç sevmiyorum Nefret ediyom desem yeridir :) Ama bunlar güzelmiş Zafer Abi ya :) İnşAllah Güzel Bakıcak birilerini bulursun..MaşAllah :)
Hamster bende besledim sahiplerini tanımıyorlar, ısırıyorlar ,gündüz uyuyorlar,hayvansal gıdalarlada besleniyorlar,yavrularını yiyebiliyorlar,çok kokuyorlar,kendilerini sevdirmiyorlar
gp ler ise tam tersi ideal bir ev hayvanı,beslemenizi kesinlikle tavsiye ederim,çok ama çok mutlu eder eylendirir sizi stres falan kaybolur gider her şeyi bir anda unutturur size.

Mehmet

New member

calimero' Alıntı:
SERHAT' Alıntı:
Hamster bende besledim sahiplerini tanımıyorlar, ısırıyorlar ,gündüz uyuyorlar,hayvansal gıdalarlada besleniyorlar,yavrularını yiyebiliyorlar,çok kokuyorlar,kendilerini sevdirmiyorlar
gp ler ise tam tersi ideal bir ev hayvanı,beslemenizi kesinlikle tavsiye ederim,çok ama çok mutlu eder eylendirir sizi stres falan kaybolur gider her şeyi bir anda unutturur size.
abi iyi demişin ama gonzalesler ısırır :D ayrıca hayvansal gıdalar yaglanmalarına ve hırçınlaşmalarına sebeb oluyor. :super:

calimero

New member

MEHMET' Alıntı:
calimero' Alıntı:
SERHAT' Alıntı:
abi iyi demişin ama gonzalesler ısırır :D ayrıca hayvansal gıdalar yaglanmalarına ve hırçınlaşmalarına sebeb oluyor. :super:
[bSuriye cinsi önce 5 sonra 9 tane doğurdu,öyle bir ısırıyorki kanatıyor ben kaç kere ısırıldım ,gonzalesler ısırma hususunda hiç farklı değiller en sevimlisi onlar...
Giriyorsan hamster forumlarına yumurta ,peynir vermeyi tavsiye etmeyeniş bulamazsınız zannediyorum sizde veriyorsunuzdur çünki protein içeriyor ve hansterlerinda buna ihtişyacı var.
Ben farkları yazdım siz alınmayın[/b]:gulumseme:

Mehmet

New member

calimero' Alıntı:
MEHMET' Alıntı:
calimero' Alıntı:
SERHAT' Alıntı:
[bSuriye cinsi önce 5 sonra 9 tane doğurdu,öyle bir ısırıyorki kanatıyor ben kaç kere ısırıldım ,gonzalesler ısırma hususunda hiç farklı değiller en sevimlisi onlar...
Giriyorsan hamster forumlarına yumurta ,peynir vermeyi tavsiye etmeyeniş bulamazsınız zannediyorum sizde veriyorsunuzdur çünki protein içeriyor ve hansterlerinda buna ihtişyacı var.
Ben farkları yazdım siz alınmayın[/b]:gulumseme:
suriyeler bende hep aksine oldu nedense.hayvansal gıdadan kastım et sucuk sosis vs. bunun hakkında bir konum var abi okursan ne demek istedigimi anlarsın :super:

nik35

New member

bunlar ne kadar büyüyorlar . Ben düsünmeye basladım simdiden çok sevimli görünüyorlar :)

non

New member

Her türlü hayvan baktım, favorim cavialar ama bir türlü nasip olmadı.belki şimdi kısmettir.cavianıza talibim.

calimero

New member

non' Alıntı:
Her türlü hayvan baktım, favorim cavialar ama bir türlü nasip olmadı.belki şimdi kısmettir.cavianıza talibim.
Kendim gibi hayvan sever birine vermek istiyordum ne mutlu...
İrtibata geçelim
ebuzafer@hotmail.com
calimero-gp@hotmail.com
Bir email yollayın görüşelim olurmu.
ücretsiz
7 aylık
erkek
çok iyi huylu.
[hr]
nik35' Alıntı:
bunlar ne kadar büyüyorlar . Ben düsünmeye basladım simdiden çok sevimli görünüyorlar :)

Hamster kadar küçük değiller.
3 aylık kedi kadar desem anlarmısın
Benim ellerim küçük ama iki elini ucundan birleştir en fazla okadar büyük olurlar.
Kesinlikle beslemeni tavsiye ederim.
Sanki minyatür köpek gbiler ama ot yiyorlar.
Tavşan gibi...
Sincap gibi
ama değil:)
[hr]
Ben baktımda iki eli birleştirince çok büyük oluyor daha küçükler:)
:)
[hr]
non' Alıntı:
Ben istanbuldayım ama siz bursa dasınız
Yollayamam otobüsle havalar çok sıcak
Ya gelip alıcaksınız ya birisi aracılığıyla alıcaksınız.

İstanbuldayım...
[hr]

non

New member

calimero' Alıntı:
non' Alıntı:
Kendim gibi hayvan sever birine vermek istiyordum ne mutlu...
İrtibata geçelim
ebuzafer@hotmail.com
calimero-gp@hotmail.com
Bir email yollayın görüşelim olurmu.
ücretsiz
7 aylık
erkek
çok iyi huylu.
[hr]
nik35' Alıntı:

Hamster kadar küçük değiller.
3 aylık kedi kadar desem anlarmısın
Benim ellerim küçük ama iki elini ucundan birleştir en fazla okadar büyük olurlar.
Kesinlikle beslemeni tavsiye ederim.
Sanki minyatür köpek gbiler ama ot yiyorlar.
Tavşan gibi...
Sincap gibi
ama değil:)
[hr]
Ben baktımda iki eli birleştirince çok büyük oluyor daha küçükler:)
:)
[hr]
non' Alıntı:
Ben istanbuldayım ama siz bursa dasınız
Yollayamam otobüsle havalar çok sıcak
Ya gelip alıcaksınız ya birisi aracılığıyla alıcaksınız.

İstanbuldayım...
[hr]
Yukleresim.com

sizi ekledim.dediğim gibi haber vericem.istanbuldan alabilirim sorun değil.

nik35

New member
  Hiç guinea pig(cavia-kobay)Besledinizmi?:)

alıcam mutlaka bi ara baktımda her petshopta bulunmuyor bunlar. Ama benim petshop ımda varmış ama fiyat soramadım ne kadardır ideal fiyatları acaba ?

calimero

New member
Cvp:   Hiç guinea pig(cavia-kobay)Besledinizmi?:)

nik35' Alıntı:
alıcam mutlaka bi ara baktımda her petshopta bulunmuyor bunlar. Ama benim petshop ımda varmış ama fiyat soramadım ne kadardır ideal fiyatları acaba ?

Fiyatlar cinslerine göre değişmekle birlikte 50 den 150-300 ekadar fiyat bulabilirsin.
Her cinsi her yerde kesinlikle bulamazsın genelde yaygın olan kısa tüylü olan hollanda cinsi ucuz olandır.
İnyernette araştırma yaparsan forumları var bu hayvancıklarında:)
evde beslenip büyütülmüş petshop ortamına hiç girmemeiş hayvanları tavsiye ederim yoksa çok kısa zamanda hastalık bakımsızlık gibi nedenlerden dolayı kaybedebilirsin gp ni.
Ama mutlaka al:)

BadWolf

New member

benimde erkek 1,5 yaşında bir rozet guinea pigim var bende yuva arıyorum ilgilenen varsa bana özel mesajla ulaşabilirler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...