Hediye alınan sultan papağanı...

Vulpii

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Papağanları sevdiğim için ailem hediye olarak sultan papağanı almış. Ne cinsiyetini biliyorum ne yaşını. Aldığı yerdeki adam 1 hafta bekleyin ne konuşun ne başka bir şey yapın önce bir ortamı tanısın demiş. 1 haftadır odam da aynı yerde duruyor. Yemi, suyu ve darası her şeyi var. İnternetten birkaç video izledim bu forumdan bir şeyler okudum. Elimi kafese yaklaştırıyorum sağa sola kaçıyor. Azıcık hareket ediyorum hemen kafesin altına iniyor ve orada öylece bekliyor. Elimi kafesin içine soktum bugün yavaş yavaş 15-20 dakika boyunca hareketsiz bekledim ama kafesin en dibine gidip elimi çekmemi bekledi arada da böyle nefes verir gibi tıslıyor. Yani bu kadar kısa zamanda elime gelmesini beklemiyorum ama elimden kaçmasa bari çılgına dönüyor oda da herhangi bir hareket yapılınca.

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Hayırlı olsun öncelikle. üç dört gün hiç rahatsız etmeyin bırakın ortamı tanısın. Sonradan yanına yavaşça yaklaşıp güzel bi ses tonuyla konuşun bi kaç gün. Ardından perde yöntemine geçin.. 1.5-2 hafta geçsin ama bu yöntemi uygulamanız için. En etkili yöntemdir biz de rıfkımızı bu şekilde alıştırdık inmiyor üzerimizden şuan :)

Vulpii

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Zaman buldukça kendisiyle ilgileniyorum şuan kaydettiğim ilerleme. Elimden çekirdek veriyorum sonra yavaş yavaş uzaklaştırıyorum diğer elimle merdiven yapıyorum elime geliyor ama çekirdeğini yiyip bitirdikten sonra hemen kaçıyor. Kaçıyor dediğimde uçmak istemiyor nedense hep yürüyor orada burada paytak paytak 😂