Hastalık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mesajlar
9
Yaş
30
Konum
Ev
#1
Arkadaşlar papağanım gunde 5-6 saat tuneginde tuyleri kabarık oylece duruyor sanırım uyku problemi de var papağanımı alalı 2 gun oldu dışkısı normal yemek yeme su içme ötme oynama gibi davranıslarda sorun yok ve surekli bisiiler solicekmis gibi agzını hareket ettiriyo.Kakulem de bi hastalık mı var? Simdiden tesekkurler
 

Mehmet

New member
Mesajlar
240
Yaş
27
Konum
İzmir
#2
Cvp: Hastalık

şimdi şöyle anlatayım size kafasını geriye dönükmü uyuyor ? ayrıca gagasını gıcırtma olayımı var ? yoksa esniyormuş gibi mi yapıyor ?
 
Mesajlar
9
Yaş
30
Konum
Ev
#3
  Hastalık

Normal bir şekilde uyuyo kafası geriye donuk degil ayrıca agzını hareket ettirirken cok dinledim ses cıkartmıyo hemen ardından otmeye baslıyo
 

Mehmet

New member
Mesajlar
240
Yaş
27
Konum
İzmir
#4
Cvp: Hastalık

şöyle gagasını gıcırdatır ise uykusu geldigin ve şekerleme yapacagını söylüyor size :) kafeste bulundurulması gerekenleri biliyormusunuz ? ayırca suyuna vitamin koyabilirsin kuşunuza iyi gelecektir.suyuna vitamin koyarsanız geceden koyarsanız sabaha alın eger sabahtan koyarsanzı gece alın suyu yeni su ile degiştirin.Gözkirp:
 
Mesajlar
9
Yaş
30
Konum
Ev
#5
  Hastalık

Simdi dinledim agzını hareket ettirirken gıcırdatıyo ve gozleri yarı acık veya kapalı bi sekilde uyuya kalıyo.Sayın qnr beni tek korkutan sey tuylerinin kabarık olup gunun buyuk bolumunu tunekte hareketsiz gecirmesi[hr]
Bunlarda birkaç fotoğrafı


http://www.upload.gen.tr/resim.php/www/f3sstxas/13062011731.jpg.html

http://www.upload.gen.tr/resim.php/www/f3sstxas/13062011735.jpg.html
 
Mesajlar
3,313
Yaş
42
Konum
İzmir
#6
Cvp: Hastalık

Sultanlar, muhabbet kuşları ya da cennetler vs kadar haraketli ve aktif bir yapıya sahip değildir. Keyfi durumlarına ve ortam ısısına bağlı olarak çok sık ve uzun süreli uyuyabilirler. Uykusu gelen bir sultan tatlı tatlı gagasını gıcırdatır ve çabuk uykuya dalar, çabuk uyanır yine dalar böyle böyle saatler geçirebilir tüneğinde.

Ortama ve sizlere alışınca daha aktif bir rol üstlenip daha çok haraket etmeye başlayacaktır. Şimdilik görünen gayet sağlıklı bir kuşunuz var. Arkadaşların tavsiyelerini ihmal etmeyin. Artı olarak şu kabarık olduğu halin de bir resmini çekebilirseniz bir de onu görelim. Bakalım olağan dışı bir durum var mı.

Hatta videosunu bile paylaşabilirsiniz.
 

bugrahan

New member
Mesajlar
889
Yaş
23
Konum
mersin
#12
Cvp: Hastalık

gayet normal bir kuş,bende mehmet abi ve sedat abinin dediği gibi strestendir diyorum.hareketli,yem yiyor ve su içiyorsa sorun yok. :Fumeur13:
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...