hasta çiknun ilaçları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

levomi

New member
bugün çiko yu aldığım petşopa gidip sürekli hapşırdığını gagasını demirlere sürttüğünü yemek çok az yediğini suyunu az içtiğini ve gagasını sırtına yaklaştırarak uyuduğunu söyledi bana bir ilaç verdi sabah akşam ağızına damlatmam gerektiğini ve suyuna 10 damla damlatmam gerektiğini söyledi ilacın adı şu : sera activ plus w

123zen123

New member
Cvp: hasta çiknun ilaçları

petshopçunun dediği kadar koy fazlası çok enerji veriyor ve ilacın paketi umarım kuşludur hamsterlı almasaydın :)

söylediklerinin hepsi normal şeyler ne amaçla verdş o ilacı.

hapşurma: kendi kepeklerinden oluyor.
gagayı demirlere sürtme: kemirme aslında bu ve sultanlar kemirgendir.

yem, su azlıgı: gerçek bir hastalık belirtisi yoksa yedikleri ona yetiyor demektir.
kafasını sırtına dayayarak uyuma: genel uyuma pozisyonu..
sen resim falan koy ona bakalım. yada ishal mi diye bak. video ekleyebilirsen ekle,

bende anladım onu. ama gerek varmıydı? resmen tüccarlık yapmış işte onu anlatmaya çalışıyorum. kuş falan umrunda degil birşeyden anladığıda yok o petsop cunun. ilaç satmış resmen.

levomi

New member

teşekkürler çikoya ilacı vermeyi denediğimizde babamın deri eldivenini parşaladı ama 1 damla içirdik sizce bırakayımmı yoksa devammı sadece suyuna mı koysam bu arada paketinde hem hamster hem kaplumbağ hem de kuş vardı

Hülya

New member

levomi' Alıntı:
teşekkürler çikoya ilacı vermeyi denediğimizde babamın deri eldivenini parşaladı ama 1 damla içirdik sizce bırakayımmı yoksa devammı sadece suyuna mı koysam bu arada paketinde hem hamster hem kaplumbağ hem de kuş vardı
İlacı internetten araştırdınız mı? ben biraz araştırdım da "Sera Activ Plus W, sürüngenler, küçük hayvanlar ve süs kuşları için hintkamışı (calamus) kökü özütü içeren canlandırıcı ve sağlık kazandıran bir içeçektir. Küçük dostlarınızın iştahını ve canlılığını arttıran tamamen doğal bir yem katkısıdır. Süs kuşlarınızda görkemli tüyler, tavşan, hamster, ginepig gibi küçük hayvanlarda parlak bir kürk için kullanılır." .Kullanma talimatı;* Yemeğe iştahsızlık durumlarında, günlük olarak maksimum 3 - 12 damla vücut ağırlığına göre ayarlanarak yemine veya içme suyuna karıştırılır.* Koruyucu olarak haftada maksimum 12 -24 damla vücut ağırlığına göre ayarlanarak yemine veya içme suyuna karıştırılır.*

Ağzına damlatmanıza kuşu korkutmanıza gerek yok okuduklarıma göre.Verecekseniz de bu şekilde verin bence.

eger kuşunuzda hastalık belirtisi yoksa (ki bu zaten vitamin desteğiymiş anladığım kadarıyla) vermenize gerek yok. illede vereyim diyorsanız elinize almayın ki korkmasın sonra egitmesi zor oluyor.

vitamin destegi olarak yumurta maması (sitede tarifi var) , sebze, meyve verin dogal yoldan alsın vitamini.

kuşunuzun tıslaması normal zira hem yeni hemde elinize alarak onu korkutmuşsunuz.

Hülya

New member

levomi' Alıntı:
teşekkürler peki şuan elimi uzahtan görse de tıslıyor napacam ben
Doğaldır bence bu davranışı...Çok korkmuştur zaten alışkın değildi birde zorla ağzına ilaç damlattınız en başa geri döndünüz.Onunla barış imzalamak için uğraşmaya başlayın; elinizden kraker, çekirdek, meyve ne seviyorsa ya da ne sevecekse denemeye başlayın.Güvenini kaybettiniz geri kazanma zamanı.Kolay gelsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...