Güzel haberlerim var ...CONCON :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

buytar06

New member
Mesajlar
6
Yaş
29
Konum
ankara
#1
Herkese merabalar ve iyi forumlar ,

İlk mesajımı atalı 12 gün olmuş ve 12 gündür lutino cinsi papağan besliyorum. 3.günü elimden yem yedi, 9. gününde ilk kez kafesten dışarı çıktı ve her akşam 1 saatliğine de olsa kafesinden çıkartmaya devam ediyorum. Son iki gündür de öpüyorum tüylerini seviyorum sesini çıkartmıyor ( Tabiki bu kafesinden dışarı çıkarma olayı elimde darı varken gerçekleşiyor ). Sizce doğru mu yapıyorum yoksa aceleci mi davranıyorum ?
:nasil::f04::kafasi-karismis:
 
Mesajlar
3,313
Yaş
42
Konum
İzmir
#2
Cvp: Güzel haberlerim var ...CONCON :D

Bu mesajı verdiğim her seferinde çoğu kişi benden nefret ediyor. Anlayamadıkları benim yazdıklarım onların ve sultancıklarının yararına yazılmış şeyler olması. Size de belirtmekte sakınca duymyorum. Evet aceleci davranıyorsunuz. Sultanın içinde bulunduğu odayı kafesinin konumunu, kafesini ve sizleri tanıyabilmesi için en azından bir aya ihtiyacı var.

Benim bu forumdan bir arkadaşa verdiğim portakal gibi bazı istisnai sultanlar olabiliyorsa da bu çok nadir bir durum. O tipte sultanlar da kendilerini insan familyasından zannettikleri için size yakın durmak isterler. Onu da bulmak sayısalda 5 tutturmak kadar zor. Bahsi geçen sultan beni kafesten çıkart diye kafesin sana en yakın noktasından gözüne baka baka ağlar gibi ötüyorsa. Kapağı açtığın anda üzerine konup öpüyorsa, oyun oynamak için deli oluyor durmadan üzerinde bıyığını kulağını çekiştirip kovsanda gitmiyorsa, her yediğinden yemek istiyorsa, avuçlarına alıp kanadını ısırdığında bile(şaka yollu) panik yapmayıp hoşuna gidiyorsa, bu o istisnai sultanlardan birisi diyebiliriz. Aksi taktirde daha evvel de dediğim gibi erken çıkartmışsınız.
 

buytar06

New member
Mesajlar
6
Yaş
29
Konum
ankara
#3
Cvp: Güzel haberlerim var ...CONCON :D

Yorumunuz için teşekkür ederim öncelikle. Bütün sultanlar aynı mıdır bilemiyorum ama ben Concon'u ilk gördüğümde diğer kuşlardan farklı olarak satış kafesinin en önünde duruyordu ve insana alışık gibiydi, o zaman farklı bir kuş olabileceğini düşünmüştüm. Şimdilik bahsettiğiniz kadar ilerlemiş bir bağım yok sultanımla fakat Concon'da extra bir şeyler seziyorum. :D
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...