Güvensizlik nasıl anlaşılır ve kuş nasıl eğitilir

Lutinos

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Muhabbet Kuşu
Arkadaşlar aldığım Lutino erkek sultan papağanımı 3 aydır evcilleştiremedim kafes içine elimi sokup parmağıma almaya çalışırken galiba güvenini kaybettim,emin değilim bunu nasıl anlarız? En etkili eğitim nasıl verilir?

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
diğer mesajımda da yazdım. Güven öyle hemen kazanılacak bir şey değil zamanla.
Size ve ortama alışması için zaman verin. Elinizi yem,su değişimi dışında kafes sokmayın ve onu kafesinden çıkarmayın.
Daha sonra sevdiği yiyecekleri elinizle vermeye başlayabilirsiniz.

Lutinos

New member
Evcil Hayvanınız
diğer mesajımda da yazdım. Güven öyle hemen kazanılacak bir şey değil zamanla.
Size ve ortama alışması için zaman verin. Elinizi yem,su değişimi dışında kafes sokmayın ve onu kafesinden çıkarmayın.
Daha sonra sevdiği yiyecekleri elinizle vermeye başlayabilirsiniz.
Teşekkürler fakat ne kadar süre tanımalıyım? Bu yazıyı yazmadan önce parmağının arasından darı yedirmiştim eğer güvenmeseydi yer miydi? Bu yazıyı güvenini kaybedip etmediğimi anlamak için yazdım. Nasıl anlayabiliriz? Ve en etkili eğitim yolu nedir?

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
belki bir ay belki daha fazla.

Lutinos

New member
Evcil Hayvanınız
belki bir ay belki daha fazla.
Dün cevap alamayınca elimden yem yedirmeye çalıştım bunu az önce de yaptım çok fazla yemedi ilk deneyişlerimde kaçtı sonra yemek yerken kuşum yemlemeye çalıştım ve başarılı oldum elimden fazla yemiyor uzun süre öyle fakat öyle çok korkmuyor darı verdiğimde tereddütsüz kabul ediyor. Ve rica etsem güvenini kazanmak ile yapabileceğim bildiğiniz herşeyi yazabilir misiniz? Daha sonra kullanmak için etkili eğitim tekniklere de yönlendirebilir misiniz?

Lutinos

New member
Evcil Hayvanınız
Ve dal darı kullansam aynı güveni verir mi?