Göz çevresinde Kızarıklık (RESİMLİ)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mkykal

New member
Arkadaşlar bugün baktığımda kuşumun sol göz çevresinde kızarıklık vardı. Şuanda ayağıyla ve tünekle kaşıyor(Nadiren de sulanıyor) Kuşum şuanda bunun dışında çok iyi az önce banyo yaptı (Kafese su koydum) Yem yiyor ötüyor Yani başka gariplik yok. Nedeni ne olabilir acaba? Saygılar...

barkin

New member
Cvp: Göz çevresinde Kızarıklık

göz nezlesi olmuş olabilir. bu aylarda kapılan bir hastalık sanırım. göz nezlesi tehlikeli bir hastalık. hareketleri nasıl. iştahsızlığı, çok su tüketimi ve dengesizlik var mı?
eğer resmini gönderirsen daha iyi anlarız. geçmiş olsun...

Mkykal

New member
Cvp: Göz çevresinde Kızarıklık

barkin' Alıntı:
göz nezlesi olmuş olabilir. bu aylarda kapılan bir hastalık sanırım. göz nezlesi tehlikeli bir hastalık. hareketleri nasıl. iştahsızlığı, çok su tüketimi ve dengesizlik var mı?
eğer resmini gönderirsen daha iyi anlarız. geçmiş olsun...
Kızarıklık ve kaşıntı dışında hiçbir sorunu yok 1,5 saat önce kafese banyoluğu koydum banyo yaptı. Yem yiyor ötüyor ama ayağıyla kaşıyor bazen.

bugrahan

New member
Cvp: Göz çevresinde Kızarıklık (RESİMLİ)

gözü iltaap kapmış olabilir.görmesinde bir sorun tespit ettinizmi..yada acı çekip çekmediği hakkında kesin bir kanıya vardınızmı..gözü için genta göz damlasını tavsiye edebilirim,fiyatı2.50 civarında sabah akşam 1 er damla..

Mkykal

New member

bugrahan' Alıntı:
gözü iltaap kapmış olabilir.görmesinde bir sorun tespit ettinizmi..yada acı çekip çekmediği hakkında kesin bir kanıya vardınızmı..gözü için genta göz damlasını tavsiye edebilirim,fiyatı2.50 civarında sabah akşam 1 er damla..
Görmesinde bir sorun yok acı da çekmiyor fakat çok kaşınıyor bazen Aşırı kaşıyor allahtan yanında dişisi var da birbirlerini temizliyip kaşıyorlar şuanda

msgokyuzu

New member
  Göz çevresinde Kızarıklık (RESİMLİ)

Çok geçmiş olsun...Kuşun normal hareketlerinin değişmemiş olması iyi ama...Acil önlem alıp hastalığın nilerlemesi engellenmeli ve tedavi edilmeli...

ALLAH acil şifalar versin...
:huh:

Mkykal

New member

Arkadaşlar gün boyu yaptığım incelemeler sonucu bir detay yakaladım. 2 gün önce aldığım(petshop taki adamın en kaliteli karışık yem diyerek sattığı) yemin içerisinden 2 adet kurt(canlı) çıktı. Hemen yemleri değiştirdim. Sebebi bu olabilir mi ?

Mkykal' Alıntı:
Arkadaşlar gün boyu yaptığım incelemeler sonucu bir detay yakaladım. 2 gün önce aldığım(petshop taki adamın en kaliteli karışık yem diyerek sattığı) yemin içerisinden 2 adet kurt(canlı) çıktı. Hemen yemleri değiştirdim. Sebebi bu olabilir mi ?
Sebebi bu olabilir de olmayabilir de. Belki kendi dışkısına bulanmış ayağıyla gözünü kaşıdı belki de bir yere çarptı. Yemlerde böcek çıktığında çoğu petshotaki yemler böceklenir ve güneşe koyarlar böcekler kaçar yeniden satmaya başlarlar ancak yumurtaları kaldığı için yeniden ürer. Artı olarak böcek üremeye başladığına göre hijyenilk olduğunu söyleyemeyiz. Bakterilerde üremeye başlamış olabilir. Yemleri değiştirmek ile iyi yapmışsınız. Ancak burada da bırakmayın. Mutlaka ihmal etmeden bir genta alın ve hemen kullanmaya başlayın. Artı olarak kafesini yemlikleri sulukları tuz, sirke ya da buharla sterilize edin. Göz mikrop kapmış sorun büyümeden ve bu güzellik daha fazla acı çekmeden tedaviye başlayın.

msgokyuzu

New member

Mkykal' Alıntı:
bugrahan' Alıntı:
Görmesinde bir sorun yok acı da çekmiyor fakat çok kaşınıyor bazen Aşırı kaşıyor allahtan yanında dişisi var da birbirlerini temizliyip kaşıyorlar şuanda

Siz bu göz damlası tedavisini ihmal etmeden uygulayın derim...Çok faydası olacak ve hastalığın ilerlemesini engelleyecektir...Ayrıca kafeside dip bucak temizleyin...Kuşunuzun bir yerlerden mikrop kaptığı kesin bu durumun meydana gelmesine sebep olabilecek herşeyi dezenfekte edip bunları ortadan kaldırmanızı tavsiye ediyorum...

Çok geçmiş olsun...ALLAH acil şifalar versin...

Mkykal

New member

Allah razı olsun hepinizden :) Tüm kafesi 2 kere yıkamıştım yarın eczaneden genta damlayı alıp kullanmaya başlarım.

Mkykal

New member

Şimdi kontrol ettim de kuş anormal şekilde sol gözünü(kızaran) kapatacak şekilde boynunu kanadından tarafa çevirip yatıyor ve çok kısa ötüşler yapıyor aniden (sanki acı çekiyor) içim gitti :( :(

bugrahan

New member

o yatma şekli gözünden deil..bu kuşun kafayı arkaya atıp uymuası hasta olduğunu gösterir.dediğim göz damlasını uygulayın gözü için..hastalığı için de ishal gibi bir durumu varmı bi kontrol edin..kesinlikle cereyanda kalmasın.farklı günlerde vitamin ve elma sirkesi takviyesi yapın...

Mkykal

New member

İshalini kontrol etmek için a4 kağıdı koymuştum dışkısı gayet iyi durumda hiç ishal değil.Avi-vit kullanıyorum zaten.Yarın göz damlasına başlayacam

bugrahan

New member

yinede dediğim gibi cereyanda kalmasın..en küçük rüzgarda bile hasta olabiliyorlar...ve vitamin+elma sirkesi takviyesi yap..vitamin haftada 2-3 gün yeter..sonraki günde elma sirkesi takviyesi yap..bide yemesi içmesi nasıl???

Mkykal

New member

Yemesi içmesi gayet iyi bir gün meyve bir gün sebze koyuyorum yemlerle beraber yiyor güzelce Elma sirkesini banyoluğuna koyuyorum içme suyuna ne kadar katayım ?

bugrahan

New member

yemesi içmesi iyiyse pek bi sorun yok..sebzeyi haftada 1-2 gün verirseniz yeterli sebze olarak marul ve havuç en iyileri..çok sıklıkla verilirse ishel yapabilir..meyve yemesinde sıkıntı yok..elma sirkesini suluğuna 3-4 damla yeterli..

Mkykal

New member

bugrahan' Alıntı:
yemesi içmesi iyiyse pek bi sorun yok..sebzeyi haftada 1-2 gün verirseniz yeterli sebze olarak marul ve havuç en iyileri..çok sıklıkla verilirse ishel yapabilir..meyve yemesinde sıkıntı yok..elma sirkesini suluğuna 3-4 damla yeterli..
Evet garip olan o kızarıklık dışında hiç bir sorun yok.Ama kafasını arkaya çevirerek uyuyor 2 gündür.Haftada 3 gün marul veriyorum geri kalan günler elma :) İnş. yarın ki damlayla birlikte kızarıklık da geçer . Yardımın için çok teşekkürler...

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar

Gecmiş Olsun.. Gerekenler Söylenmiş....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...